Çankır'dan Savaş'a yanıt

AYDIN 24 SAAT 20 Ocak 2019 20:02
Videoyu Aç Çankır'dan Savaş'a yanıt
A
a

İNANDIRICI OLMAYAN VAATLERDE BULUNMAK KOLAY

 CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’dan Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Nazilli’de su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacakları konusundaki vaatlerine cevabı gecikmedi. 
Savaş’ın su fiyatlarında indirim konusunda samimi bulmadığını ifade eden Çankır, “Cumhur İttifakı eğer samimiyse 31 marta kadar geçerli olan katı atık bedelini almama yetkisine sahip AK Parti ve MHP ilçe belediyelerinin neden vatandaştan katı atık bedeli alıyor” dedi. 
Nazilli’de STK ve muhtarlarla bir araya gelen Savaş, büyükşehri aldıkları takdirde Nisan ayında yapılacak olan ilk büyükşehir meclisinde su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacaklarını ve 5 yıl zam yapmayacaklarını söylemişti. 
“HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”
Savaş’ın bu vaatlerini değerlendiren CHP Aydın İl Başkanı Çankır, “Büyükşehir yasa gereği 31 Marta kadar ilçe belediyelerinin katı atık bedelini almama hakları vardı. Bu haklarını da birkaç kez su polemiği sürecinde kamu oyuna duyurdum. Mustafa Savaş halkın cebini bu kadar düşünüyorsa ve halkın bu zor ekonomik süreçte ferahlamasını istiyorsa o zaman kendi mensubu olduğu partinin belediye başkanlarına neden bu katı atık ücretlerini almama konusunda telkinde bulunmadı? Neden yaptırmadı? Şimdi La Fonten masalına dönen Aydın yatırımlarına bir yenisini ekleyerek halkı kandırmaya çalışıyorlar” dedi.  
AYDIN HALKININ KARNI TOK
Çankır, “Son bir yılda Türkiye genelinde elektriği yüzde 103 oranında zam gelmişken, doğal gaza ise geçen yıla oranla yüzde 100 zam gelmişken, pazarda ıspanağın kilosu 7 liraya yükselmişken ve zam almayan hiçbir ürün yokken kalkıp su paralarını yüzde 50 indireceğim demek hayal dünyasının son hali olur. Buna Aydın halkının karnı tok” diye konuştu.  
2014’te çıkan büyükşehir yasası içerisinde su fiyatlarının nasıl belirleneceğine ilişkin yasal düzenlemenin olduğunu hatırlatan Çankır, “CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, büyükşehir yasası içerisindeki bu düzenlemenin kaldırılması için meclise önerge verdi. Mustafa Savaş, o gün bu önergeye hayır dedi. Bugün kalkıp da bu su parasını indireceğim derken o yasayı değiştirip değiştirmeyeceğini söylemiyorsa bu Aydın halkını kandırmaktır” dedi.  
İNANDIRICI OLMAYAN VAATLERDE BULUNMAK KOLAY
Kazanamayacağını bildiği bir seçim için inandırıcı olmayan vaatlerde bulunmanın kolay olduğunu dile getiren Çankır, “Şu anda iktidarda olan AK Parti’nin milletvekili olarak bu samimiyetini kazanamayacağı bir seçime vaadi olarak değil mevcut iktidarda olduğu partinin milletvekili olarak samimi bir şekilde meclisten 10 gün içinde elektrik ve doğal gaz fiyatları konusunda bir önerge versin. Bir de gerçekten samimiyse iktidar partinin milletvekili olarak Aydın’ın hava ve toprağını kirleten jeotermal kirliliği ile ilgili bir soru önergesi versin. 10 gün içinde bunlarla ilgili bir önerge versin su fiyatları konusundaki samimiyetini Aydın halkı bir test edip görsün.” diye konuştu.
Kaynak : aydınyenihaber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat