Çerçioğlu, Atça deve güreşine katıldı

AYDIN 24 SAAT 29 Ocak 2018 22:42
Videoyu Aç Çerçioğlu, Atça deve güreşine katıldı
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 24. Geleneksel Atça Deve güreşlerine katıldı.

Başkan Çerçioğlu'nu alanın girişinde karşılayan Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Başkan Çerçioğlu'na deveci poşusu ile sekiz köşe deveci şapkası hediye etti.
Güreş alanına alkışlar eşliğinde gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu güreş arenasında vatandaşları selamladı. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 140 pehlivan deve güreşirken, Başkan Çerçioğlu'na güreş boyunca Sultanhisar ve Atçalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Başkan Çerçioğlu'na güreşe katılımından dolayı teşekkür ederek, "Bu yıl 24 üncüsünü düzenlemiş olduğumuz Atça Deve Güreşi festivalimize Ege, Akdeniz ve Marmara'dan 140 devemiz katıldı. Atça deve güreşleri her zaman güreşseverlerin yoğun ilgisini görüyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'nun güreşimize katılarak bizleri onurlandırmasından dolayı ayrıca çok mutlu olduk. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi. Büyükşehir Belediyesi kupasını Fırtına Dozer isimli deveyi yenen Topuklu Efe kazandı. 
Başkan Çerçioğlu deve güreşinin ardından Tarihi Kavaklı Köy Pazarını ziyaret etti, vatandaşlarla buluştu. Çerçioğlu ilgiden dolayı zaman zaman yürümekte bile zorluk çekti. 
Vatandaşlarla birlikte pazarı gezen Çerçioğlu’na pazar ziyaretine CHP Nazilli ilçe Başkanı Ali Deveci, CHP Sultanhisar ilçe başkanı Ünsal Ünal, Kavaklı mahalle muhtarı İbrahim Karacasulu ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. 
Pazarcı esnafına hayırlı işler dileyen Çerçioğlu, pazar alışverişi de yaptı Vatandaşlar pazar meydanında gün boyunca çalan müziklere eşlik ederek neşeli dakikalar geçirdiler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat