ÇERÇİOĞLU’NDAN BİR AÇILIŞ, 3 MÜJDE

AYDIN 24 SAAT 5 Nisan 2017 13:33
Videoyu Aç ÇERÇİOĞLU’NDAN BİR AÇILIŞ, 3 MÜJDE
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yoğun ilgi gören Çanakkale 1915 savaş Malzemeleri Müzesi’ni Aydın’da olduğu gibi tüm ilçelerde sergilemeye devam ediyor. Müze 04 Nisan 2017 tarihinde Bozdoğan’da vatandaşların ziyaretine açıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yoğun ilgi gören Çanakkale 1915 savaş Malzemeleri Müzesi’ni Aydın’da olduğu gibi tüm ilçelerde sergilemeye devam ediyor. Müze 04 Nisan 2017 tarihinde Bozdoğan’da vatandaşların ziyaretine açıldı.

Açılışı gerçekleştirmek üzere Bozdoğan’a giden Başkan Çerçioğlu’nu, Bozdoğan’lılar büyük bir ilgiyle karşıladı. Açılışa CHP İl Başkanı Bayram İnci, Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BOZDOĞANLILARA 3 MÜJDE VERDİ

İlçe Belediyesi düğün salonu önünde yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Çerçioğlu, Bozdoğan’lılara 3 müjde verdi.

Çerçioğlu, “Bozdoğan’a hiç bir zaman elim boş gelmiyorum bugünde 3 müjdeyle geldim, haftaya Hizmet Binamızın temelini sizlerle beraber atacağız. Yakında Kültür Merkezimizin de temelini atacağız. 3 üncü müjdemizi de ilerleyen günlerde açıklayacağız Bozdoğan’ımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun. ”dedi.

Sergi açılışında konuşan Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın ise Çanakkale müze sergisini Bozdoğan’a getiren Başkan Çerçioğlu’na katkılarından dolayı Bozdoğan halkı adına teşekkür etti.

Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’nin ilçelere taşınmasının oldukça zor olduğunu ifade eden Başkan Çerçioğlu, “ 17 ilçeden talep var. Gidemediğimiz ilçelere buradan söz veriyorum seneye Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ni bu ilçelerimize götüreceğiz. Bu ilgi beni çok mutlu ediyor. Özellikle gençlerimiz Çanakkale ruhunu içlerinde taşıyorlar. “dedi.

Başkan Çerçioğlu sergiyi gezdikten sonra pazar yerine kurulan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin şehitler anısına gerçekleştirdiği hayra katılarak Bozdoğan’lılara kavurmalı pilav dağıttı. Sonrasında Pazar ve çarşı esnafına hayırlı işler diledi. Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müze sergisi 9 Nisan akşamına kadar Bozdoğan’da ziyaretçilerine açık olacak.(Kadir Turhan/Aydın’da Haber)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat