Çerçioğlu'nun AYBA projesi tüm Türkiye'ye örnek oluyor

AYDIN 24 SAAT 16 Mart 2018 11:01
Videoyu Aç Çerçioğlu'nun AYBA projesi tüm Türkiye'ye örnek oluyor
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ağı AYBA, tüm Türkiye’ye örnek oluyor. Aydın ili genelinde çalışmalarına devam eden AYBA ekipleri, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlatları gibi oldu.

Sosyal belediyeciliğin en iyi uygulandığı il olan Aydın’da AYBA ekipleri çalışmalarıyla göz dolduruyor. Vatandaşlara adeta anne-babaları gibi yaklaşan Çerçioğlu’nun melekleri, yaşlı ve bakıma muhtaç olanların kişisel bakımlarını yapıyor, yemeklerini götürüyor. Düzenli olarak enjeksiyon yapılması gereken kişileri belirleyen AYBA ekipleri, hiç aksatmadan saati saatine giderek enjeksiyonlarını yapıyor. Aynı zamanda gittikleri evlerde vatandaşların ihtiyaçları olup olmadığını tespit eden çalışanlar halkın göz bebeği oldu.

SICAK YEMEK KAPIYA KADAR GÖTÜRÜLÜYOR

AYBA ekipleri, maddi durumu olmayan veya yalnız yaşayan vatandaşlara hergün sıcak yemek götürüyor. Çerçioğlu’nun “Aydınlıyı namerde muhtaç etmem” sözünü sahada uygulayan AYBA çalışanları, girmedik hane, öpülmedik el bırakmıyor. Tek tek vatandaşların derdini dinleyen, çözümü için gerekli notları alan AYBA çalışanlarına büyük güven duyan vatandaşlar, “Onlar var, biz yalnız değiliz” diyor.

ENJEKSİYON YAPILIYOR, SAÇLAR KESİLİYOR, KİŞİSEL BAKIM YAPILIYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatları doğrultusunda yaşlı ve bakıma muhtaç kişiler tespit edildikten sonra düzenli olarak ziyaret ediliyor. Yaşlılara kişisel bakım, saç kesimi ve sağlık kontrolleri gibi hizmetler veriliyor. AYBA meleklerinin, gittikleri evlerde adeta evin bir ferdi gibi sıcak ortamın yakalandığı dikkat çekiyor. Mesai saati olsun olmasın vatandaşın yardımına koşan ekiplerin çalışmaları tüm Türkiye tarafından dikkatle takip ediliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat