CHP AYDIN SEÇİME START VERDİ

AYDIN 24 SAAT 5 Mayıs 2018 13:15
Videoyu Aç CHP AYDIN SEÇİME START VERDİ
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği "Birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı"na katılan Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, parti içerisindeki küslüklerin, kırgınlıkların bir kenara bırakılıp dostluk, kardeşlik içerisinde 24 Haziran seçimleri için çalışacaklarını söyledi.

 CHP Aydın İl Kadın Kolları, "Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı" düzenledi. Efeler İlçesinde Turistik Park'ta, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve yönetiminin ev sahipliğinde yapılan kahvaltıya, Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Eski Milletvekili Fatih Atay, İl Başkanı Ali Çankır, Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.

Kahvaltı programında konuşma yapan İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, "Hak, hukuk ve adaletin egemen olduğu ve ülkemizin tek adam rejiminden tekrar parlamenter sisteme geçeceği 24 Haziran genel seçimlerine çok az bir süre kaldı. Partimizin iktidar yürüyüşü, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce tarafından başlatıldı. Kadın Kolları olarak, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ anlayışıyla seçim startı ile birlikte seferberlik ilan ettik. Tıpkı kurtuluş yıllarında olduğu gibi 25 Haziran gününe kadar gece gündüz demeden, hiçbir mazeret göstermeden çalışmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayımız, ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu topraklarda sarayın saltanatını yıkmak, demokrasiyi yeniden egemen kılmak, aydınlık sabahlara huzurla uyanmak ve çocuklarımıza, gençlerimize, geleceğimize sahip çıkmak için sözümüz var. Partimizin iktidarı için biz hazırız. Gün; birlik olma günüdür ve birbirimizden güç alarak kenetlenme günüdür." dedi. 

Milletvekili Baydar da, Kılıçdaroğlu'nun AK Parti yönetimine karşı olan tüm güçleri bir platformda toplamayı başardığını ve bunun ardından da iki kurultayda kendisine rakip olan, anketlerde en yüksek oyu alan Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiğini söyledi. Baydar, Kılıçdaroğlu'nun İnce'yi aday gösterdikten sonra partisinin milletvekillerine "Bundan sonra hep beraberiz, ayrılık, gayrılık yok" dediğini ifade etti.

Seçimlere 50 günden daha az bir sürenin kaldığını ifade eden Milletvekili Baydar, “Parti içerisinde rekabet olmaz mı? Tabii ki olur. Parti içerisinde küskünlükler, dargınlıklar olmaz mı? Tabii ki olur. Partinin, siyasetin tabiatında bu var. Ama bundan sonraki süreçte el ele tutuşma, beraber olma, Aydın'ın en ince ayrıntısına kadar siyaset yapma ve kendi politikalarımızı anlatma zamanıdır. 25 Haziran'da 24 Haziran gecesinde mutlu olmak istemiyor muyuz? İstiyoruz. Merak etmeyin olacağız. Hep beraber el birliğiyle çalışacağız. 21 Mayıs'tan itibaren de milletvekili adaylarımız netleşecek. Ondan sonraki süreçte 35 günlük bir dönem kalıyor. Ama biz bugünden itibaren seçimlere kadar canımızı dişimize takarak, var yok demeden her yerde çalışacağız. Bunu yapmak zorundayız." dedi. 

Seçim sürecinde nasıl bir yol haritası çizeceklerini partililerle paylaşan Baydar, "Ne anlatacağımız belli. Bugüne kadar 16 yıldır Türkiye'yi kim yönetiyor? Bunlar yönetiyor. Peki,16 yıldır bunlar yönetiyor ise, Türkiye iyi ise, neden bir erken seçime gitme ihtiyacı hissettiler? Değil mi? Türkiye'nin yönetilemediğini anlatacağız. Biz sadece kendi partimizin cumhurbaşkanını değil, Türkiye'deki 80 milyonun Cumhurbaşkanı adayını gösterdiğimizi, herkesi kucaklayacağımızı ve herkesin bu çatı altında yeri olduğunu anlatacağız ve ardından politikalarımızı da sıralayacağız" dedi. Partisinin milli gelirin dağılımı, eğitim, sağlık ve tarım politikalarına ilişkin bilgiler vermesinin ardından Baydar, İnce’nin 24 Haziran’a kadar olan süreç için seferberlik ilan ettiğini hatırlatarak, "Bu seferberliği en detaylı yapacak olan kadın ve gençlik kollarımız, il ve ilçe örgütlerimiz. Hep beraber, süreç daha da netleştiği andan itibaren oturacağız karar vereceğiz. Bu süreçte Aydın'da yapılan bütün seçimlerin sonucunda birinciliğimizi kimseye kaptırmadığımızı, açık ara önde olduğumuzu ve Aydın'ın yenilmez armadası olduğumuzu göstereceğiz." şeklinde konuştu. 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Aydın’da miting yapacağını ifade eden Baydar, “Aydın adına kendisinden bu sözü aldım. Burada mitingimizi gerçekleştireceğiz. Biz de Cumhurbaşkanı adayımızı en iyi şekilde karşılayıp Aydın'a yakışan bir mitingi hep birlikte yapacağız" dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat