CHP'den Atatürk Kent Meydanında oturma eylemi

AYDIN 24 SAAT 14 Nisan 2018 09:16
Videoyu Aç CHP'den Atatürk Kent Meydanında oturma eylemi
A
a

CHP referandumun yapıldığı 16 Nisan'ın yıl dönümünde 81 ilin kent merkezlerinde oturma eylemi yapacak. OHAL'in 7. kez uzatılma teklifine karşılık sosyal medyada #OhalDeğilDemokrasi hashtag'i başlatıldı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) OHAL’in kaldırılması için eylem kararı alındı. CHP’liler 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00’de bir saat oturma eylemi yapacak.
MYK’da 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla 81 ilin kent merkezinde  bir saat oturma eylemi yapılması ve ortak bildiri okunması kararı alındı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanlığı'da ‘OHAL değil demokrasi’ sloganıyla Kent Meydanı’nda pazartesi günü oturma eylemi yapıp ardından basın açıklaması yapacak. CHP Aydın İl Başkanlığı, oturma eylemi yapacağı programda 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından hemen ilan edilen  ve 6 kez uzatılan ve 19 Nisanda dolacak olacak OHAL’in bir daha uzatılmamasına vurgu yapılacak. CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, parti olarak 81 ilde eş zamanlı olarak 16 Nisan Pazartesi günü saat 12:00’de yapacakları oturma eylemine bütün vatandaşları davet etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat