CHP EFELER MUMCU’YU UNUTMADI

AYDIN 24 SAAT 25 Ocak 2018 01:46
Videoyu Aç CHP EFELER MUMCU’YU UNUTMADI
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanlığı Uğur Mumcu’yu andı.

Ankara'da Karlı Sokak’taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 25. yılı nedeniyle CHP Efeler İlçe Başkanlığı açıklamada bulundu

Sözlerine Afrin’e yapılan ‘Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan askerlere baş sağlığı dileyerek başlayan Altıntaş;’ Biz buralarda huzurla yaşayalım diye canı pahasına gecesini gündüzüne katan tüm askerlerimize ve emniyet güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Afrin de var olan Mehmetçiklerimiz vatanimizin bölünmez bütünlüğü uğruna büyük bir caba ve emek gösteriyor. Dualarımız Mehmetçiklerimizle, Afrin’de şehit olan askerlerimize rahmet ve yakınlarına bas sağlığı diliyorum’’ dedi.

 

‘KALEMİNİ KİMSENİN ÖNÜNDE EĞMEDİ’

CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş:’’Işığın gün yüzüne çıkaracağı karanlık işlerden, kapalı kapılar ardında yürütülen karanlık ilişkilerden beslenenler hep korkmuştur.  Çünkü korkar yarınlarımızı çalanlar. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini karartanlar. Uğur Mumcu, onurla, dimdik, ödünsüzce sürdürdüğü yaşamı boyunca, kalemini kimsenin önünde eğmedi. Cumhuriyet Gazetesi'ndeki köşesinde daha çok demokrasi için, demokrasinin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla aldığı tüm tehditlere rağmen yılmadan, korkmadan yazmaya devam etti. Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin yılmaz bir savunucusu olarak, Atatürk gibi, egemen güçlere karşı yaşamı boyunca mücadele etti.

  Yıllar öncesinden bugünü gören, laiklik karşıtı faaliyetler yürüten örgüt ve tarikatlar hakkında yaptığı çalışmalar ile kamuoyu ve devleti uyaran Uğur Mumcu, sadece bir gazeteci değil, ülkesini ve milletini korumaya çalışan bir yurtseverdi.  ‘Tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra general olacaklar ve Cumhuriyete karşı ayaklanacaklar’ diyerek Türkiye’nin sürükleneceği noktayı öngören Uğur Mumcu’ya herkes minnettar olmalıdır. “Ülkemizin aydınlık geleceği için kalemini korkusuzca kullanan, gerçekleri halka açıklamayı canı pahasına kendine görev edinen Uğur Mumcu’yu katlettiğini sananlar, saklandıkları gölgelerde asla huzur bulamayacak, korktukları sonun başlangıcında yavaş yavaş boğulacaklardır. Sözlerime son verirken Uğur Mumcunun günümüzle örtüşen bir kaç sözünü söylemek istiyorum.

 

‘Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler. Milliyetçilik, sömürücülerin değil; Mustafa Kemal devrimcilerinin bayrağıdır. İnsanlar sadece konuştukları şeylerden değil, sustukları şeylerden de sorumludurlar.

Ben Atatürkçüyüm, ben, cumhuriyetçiyim, ben lâikim, ben antiemperyalistim, ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım, ben insan hakları savunucuyum, ben terörün karşısındayım; ben yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım.’

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan cesur ve aydınlık kalem, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunan  Uğur Mumcu'yu 25. ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum. Uğur Mumcu’yu hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız’’ diye konuştu.

 

‘ALİ GAFFAR OKKAN ÖNEMLİ HİZMETLERDE BULUNMUŞTUR’

Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı da anan ve Okkan’ın devletin temsildeki sıcak yüzü olduğunu belirtti. Altıntaş: ‘’Diyarbakır Emniyet Müdürlü yaparken Devletin temsildeki en sıcak yüzü, halkın adamı ve hakkın savunucusu bir Vatansever olan Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan, devletimizi Diyarbakır’da en güzel şekilde temsil etmiş, bunun neticesinde Diyarbakır halkı bu sevgisini çocuklarına ali gaffar ismini vererek göstermiştir.

Ali Gaffar Okkan Devletimizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için görev yaptığı yerlerde cansiperane çalışarak, halkla bütünleşerek önemli hizmetlerde bulunmuştur’’ diye aktardı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat