CHP'nin 81 İl Başkanından Kılıçdaroğlu'na Destek

AYDIN 24 SAAT 28 Nisan 2018 19:46
Videoyu Aç CHP'nin 81 İl Başkanından Kılıçdaroğlu'na Destek
A
a

 

Cumhuriyet Halk Partisi 81 İl Başkanı 24 Haziran seçimi öncesi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na destek amacıyla ortak bildiri yayımladı.

Bildiride yaklaşan 24 Haziran seçiminin vatan ve memleket meselesi olduğuna değinildi. 25 Haziran sabahında demokratik ve adil bir Türkiye’ye uyanacağımıza inancımız tamdır vurgusu yapan İl başkanları ’’Türkiye, demokrasimiz ve halkın egemenliğine dayalı cumhuriyetimiz için 24 Haziran’da çok önemli bir sınav verecek. 24 Haziran’da oylayacağımız siyasi partiler ya da kişilerden ziyade; Cumhuriyetimizin geleceğidir. Bu mesele, vatan meselesidir; bu mesele, memleket meselesidir.

ÜLKEMİZİN İTİBARININ SIFIRLANDIĞI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Olağanüstü Hal adı verilen sivil darbeyle medyası susturulmuş, üniversiteleri dağıtılmış, yargısı siyasallaşmış, meclisi işlevsizleştirilmiş, ekonomisi çökertilmiş bir Türkiye tablosu ile karşı karşıyayız. Toplumsal barışın günden güne eridiği; yolsuzluğun, işsizliğin tavan yaptığı; üretimin durma noktasına geldiği; eğitimin içinin boşaltıldığı; terörün en fazla can aldığı; uluslararası ilişkilerde ülkemizin itibarının sıfırlandığı bir dönemden geçiyoruz.

15 yıldır iktidarı elinde bulunduranların yarattığı Türkiye’de gençler korkuyla, işsizlikle, kaygıyla, yoksullukla, umutsuzlukla boğuşuyor. Ülkemizde hayat pahalılığı artıyor, insan hayatının değeri azalıyor. Güzel ülkemiz, kifayetsiz muhterislerin gelişigüzel politikalarıyla tarihinin en zor günlerinden geçiyor.

KARARLIYIZ, GÜÇLÜYÜZ,HAKLIYIZ

Bizler, Türkiye’nin 81 ilindeki halkımızdan aldığımız güçle tekrar söylüyoruz: Bu böyle gitmeyecek; bu ülkenin geleceğini bir avuç insanın kişisel hırslarına kurban etmeyeceğiz. Ülkeyi yönetemedikleri için erken seçim kararı alanların, bu milletten yeniden oy isteyecek yüzleri bile olamaz, olmamalıdır.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partili il başkanları olarak devlet nüfuzunu kullanarak üzerimizde kurulmak istenen tüm baskı ve engellemelere rağmen milletimizin ve Cumhuriyetimizin geleceği için mücadele etmekten bir adım geri durmayacağız. Bizler milyonlarız, kararlıyız, güçlüyüz; çünkü haklıyız.

YORULMADAN ÇALIŞMAYA HAZIRIZ

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde partimizin belirleyeceği Cumhurbaşkanı adayı ile 25 Haziran sabahında demokratik ve adil bir Türkiye’ye uyanacağımıza inancımız tamdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 il başkan olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun belirleyeceği yol haritasıyla yorulmak nedir bilmeden çalışmaya hazırız. 24 Haziran’da Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız, Türkiye’ye rahat bir nefes aldıracağız’’ dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat