Datça 50 Bin Tiyatrosever’İ Ağırlamaya Hazırlanıyor

TÜRKİYE 6 Mayıs 2019 13:01
Videoyu Aç Datça 50 Bin Tiyatrosever’İ Ağırlamaya Hazırlanıyor
A
a

Geçtiğimiz Yıl İlki Gerçekleştirilen Datça Tiyatro Festivali Bu Yıl Da Sanatseverlerle Buluşmak İçin Gün Sayıyor.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Datça Tiyatro Festivali bu yıl da sanatseverlerle buluşmak için gün sayıyor. 26-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Datça Tiyatro Festivali’ni geçen yıl 3 günde yaklaşık 25 bin kişinin katılırken, festival bu yıl programı genişleterek 5 günde 50 bin sanatseveri ağırlamaya hazırlanıyor.
Festival kapsamında Datça’nın merkezinde bir tiyatro adası oluşturularak, sahnelenecek yeni oyunlar, söyleşiler, ünlü tiyatrocularla atölyeler, festival yerleşkesindeki büyük Panayır Alanı’nda yapılacak konserler, etkinlikler ve eğitimlerle dopdolu bir içerik sunulacak. Yetişkinler kadar çocuklar için farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak festival, tiyatro öğrencileri ile profesyonel sanatçıları bir araya getiren yenilikçi bir eğitim programını da içeriyor.
Datça Amfi Tiyatrosu’nda sergilenecek tiyatro oyunlarının ve Panayır Alanı’ndaki büyük çaplı konserlerin yanı sıra bu sene ilk kez kurulacak olan Alternatif Sahne’de gerçekleştirilecek etkinlikler, programlar, oyunlar, stand-up gösterileri ve birçok yan etkinlik ile sanat ve eğlence bir arada olacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat