Dernekler İçin Beyanname Süresi 30 Nisan'da Sona Eriyor

AYDIN 24 SAAT 27 Nisan 2017 14:28
Videoyu Aç Dernekler İçin Beyanname Süresi 30 Nisan'da Sona Eriyor
A
a

Aydın Sivil Toplum Platformu Başkanı (ASTO) Veli Tiryaki, dernek beyannamesi konusunda dernekleri uyararak beyanname vermeyen derneklere 914 TL idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Aydın Sivil Toplum Platformu Başkanı (ASTO) Veli Tiryaki, dernek beyannamesi konusunda dernekleri uyararak beyanname vermeyen derneklere 914 TL idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Dernekler İçin Beyan Süresi 30 Nisan'sa Sona Eriyor, System.String[]

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tiryaki, derneklerin, beyannamelerini Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) üzerinden göndermesi gerektiğini ifade etti. Tiryaki, "Dernekler, yıl sonu itibarıyla faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile her yıl Nisan ayı sonuna kadar mülki idare amirliğine vermeleri yasal yükümlülüktür. Dernek yönetim kurulu başkanları, her takvim yılının ilk dört ayı içinde bir önceki yıla ait Dernek Beyannamelerini (EK- 21), mülki idare amirliğine vermekle yükümlüdürler. İl Mülki Amirliğince incelenecek Beyannamelere ilişkin istenen ek bilgi ve belgelerin verilmemesi, eksik verilmesi veya verilen sürede tamamlanmaması hallerinde ilgili dernek denetime tabi tutulabilir. Ayrıca, 5253 sayılı Dernekler Kanunu kapsamında beyanname vermeme ceza miktarı 914 TL'dir. Bu ceza 5253 sayılı Dernekler Kanunu'na göre dernek başkanına uygulanmaktadır.

Derneklerimizin her yıl vermekle yükümlü oldukları dernek beyannamelerini zamanında teslim etmek ve son günlerde sistemde oluşacak yoğunluktan etkilenmemek üzere beyannamelerini göndermeleri gerekmektedir" diye konuştu.
Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat