DİDİM CHP’DE BEKLENEN; BİRLEŞTİRİCİ GENÇ ADAY

TÜRKİYE 8 Aralık 2017 12:01
Videoyu Aç DİDİM CHP’DE BEKLENEN; BİRLEŞTİRİCİ GENÇ ADAY
A
a

9 Aralık'ta gerçekleşecek Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı’nda örgütün yetiştirdiği Ahmet Yılmaz aday oldu.

Yılmaz gençliği, enerjisi ve örgüt bilinciyle partiye umut veriyor. Didim'de adaylığının açıklanacağı duyulunca büyük bir heyecan yaratmayı başaran Yılmaz başkanlık yarışında iddialı. Basın açıklamasında kalabalık bir kitleye hitap eden Yılmaz'ın adaylığından sonra her kesimden destek aldığı görüldü. Partililer Yılmaz'ın başkan olması durumunda CHP'nin gücüne güç katacağını düşünüyor. Ülkenin içinde olduğu zorlu süreç göz önüne alındığında CHP’nin yerelde sorumluluk bilinci yüksek, örgütlü ve yeni isimlerin alanlarda bulunması gerektiği vatandaşlar arasında konuşulan konular. Tüm bunlar göz önüne alındığında Yılmaz'ın adaylığı sürpriz sayılmıyor. Yılmaz’ın adaylık açıklamasından sonra Didim’de siyasi dengelerin değiştiği görülüyor. Bir çok partili Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz’ın adaylığından sonra fikir değiştirdiğini beyan ediyor.

Yılmaz adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Değerli Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarım, değerli basın mensupları
Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz. Öncelikle sizlere kısaca kendimi tanıtmak istiyorum.
   Ben emekçi bir ailenin ilk çocuğu olarak 1982 yılında Sivas’ta dünyaya geldim. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Didim’ e yerleştim. 2005-2007 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları yönetiminde yer aldım. Daha sonra ki süreç içerisinde partimin her kademesinde verilen görevleri yerine getirdiğime inanıyorum. Zor günlerde partimin hep yanında oldum. Hep meydanlardaydım. Hep alanlardaydım. Atatürkçü ve devrimci mücadelenin içinde her zaman yer aldım .
 Çok zor geçen 30 Mart 2014 seçimlerinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi  Didim Belediye Meclis Üyesi olarak; büyük  onur ve gurur duyduğum partime ve siz değerli  partililerime hizmet etmekteyim. 
 
    Ülkemizin zor bir süreçten  geçtiği bu günlerde partimizin ve ülkemizin geleceği için hepimizin elini taşın altına koyması gerekir. Akp nin bu gün bizlere ve ülkemize dayatmaya çalıştığı tek adam diktatörlüğü ve saray rejimine karşı 16 nisan referandumunda nasıl hep beraber mücadele verdiysek 2019 da da bu mücadeleyi vermek zorundayız. Yoldaşlığın çok önemli bir hale geldiği, Beraberliğin ve birleşmenin , bütünleşmenin lafta değil meydanlarda, sokaklarda olması gerektiği zamanlardır  bu günler.
       
Sizlerin desteğini yanımda hissetmekten büyük bir onur duyuyorum. Partimin bir neferi , bir üyesi olmaktan , sizlerin yoldaşı olmaktan gurur duyuyorum. Sizlerle burada olmaktan,  büyük mutluluk duyuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle çok önemli bir görev olan Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurunda açıklıyorum.
          2019 da yapılacak olan iki zor seçime Didim olarak doğru düşüncelerle ve doğru bir ekiple girmemiz gerektiğine inanıyorum. Her oyun partimiz için çok önemli olduğu bu seçimlerde genç bir kardeşiniz olarak kadınlarımızla gençlerimizle bir bütün olarak başarı için çalışacağız. Başarıyı kazanacak anlayışa ve doğru bir ekibe sahip olduğumu biliyorum. Sizlerin katkılarıyla ve vereceğiniz destekle birleştirici ve bütünleştirici bir güç olarak  partimizin iktidarını getireceğimize yürekten inanıyorum. 
Cumhuriyet Halk partisi bu ülkenin her zaman yükselmesi için mücadele etmiştir. Ülkenin girdiği her zor dönemde her neferiyle mücadele etmiş, ülkeyi ileri taşımıştır. Bugün de ülke yine zor dönemlerden geçmektedir ve Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarına ihtiyacı vardır.  Sizlerin desteğiyle Cumhuriyet halk partisini hem yerelde hem ülkede iktidara taşımaya söz veriyorum.
Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurucu genel başkanı olduğu partimiz ve Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun liderliğinde ve sizlerin yoldaşlığında özgürlük , demokrasi ve adalet mücadelesinde yolumuz açık olsun, yolunuz açık olsun. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat