Didim'de deniz şehitleri unutulmadı

AYDIN 24 SAAT 2 Temmuz 2019 12:42
Videoyu Aç Didim'de deniz şehitleri unutulmadı
A
a

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yılı dolayısıyla Didim’de deniz şehitleri için denize çelenk bırakıldı. Çelenk töreninin ardından protokolün katılımıyla kokteyl düzenlendi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yılı etkinlikleri kapsamında Didim ilçe protokolü Sahil Güvenlik Komutanlığına ait botla denize açıldı. D- Marin Didim’den bota binen ilçe protokolü Altınkum açıklarında deniz şehitleri için denize çelenk bıraktı. Etkinliğe İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve kurum amirleri katıldı. Çelenk bırakma töreninin ardından Altınkumdaki eski gümrük binası bahçesinde kokteyl düzenlendi. İlçe protokolünün de katıldığı kokteyle konuklara ve vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.
650 BİN AMATÖR DENİZCİYE ULAŞILDI
Kabotaj kanunu hakkında bilgi veren Kuşadası Liman Başkanlığı Yardımcısı Gökhan Topaloğlu; “Bu kanunla denizciliğimiz gelişmiştir ve bir dönüm noktadır. Bu kanun bir anlamda kurtuluş savaşımızın denizcilikteki zaferidir" dedi. Ulaştırma Bakanlığınca yürütülen çalışmalarla kısa sürede 650 bin amatör denizci rakamına ulaştırıldığını belirten Topaloğlu “İnsanımızın yüzünü denize dönmesi noktasında çalışmalar başlatılmıştır” diyerek yakın zamanda Kuşadası’nda amatör denizcilik kursunun yanı sıra Temmuz ayında da telsiz ehliyeti kursunun da başlayacağını müjdeledi.
"DENİZLERİN SORUMLULUĞU VAR"
Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven de ülkemizin hudutlarının büyük kısmının deniz olduğunu belirterek; “Askeri ve sivil bahriyemiz gelişerek merhaleler kat ederek gelişmiştir. Hepimizin bu ülkenin etrafının denizlerle çevrili olması ve tanrının bize bahsettiği bu yerle bize yüklendiği sorumluluklar vardır. Karamızın dışındaki her damlası bize ait olan bu lütfün kıymetini bilmek hepimizin sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle Denizcilik ve Kabotaj bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat