DİGİAD, ERTÜRK’Ü ZİYARET ETTİ

AYDIN 24 SAAT 28 Aralık 2017 15:08
Videoyu Aç DİGİAD, ERTÜRK’Ü ZİYARET ETTİ
A
a

Didim Genç İşadamları Derneği (DİGİAD) Özgür Deniz ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz Kasım ayında AK Parti İl Başkanlığı görevine getirilen Ahmet Ertürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Didim’de yapılan çalışmalar ve yerel siyaset konuları konuşuldu.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk göreve gelmesiyle birlikte kendisine yapılan ziyaretlerle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Son olarak DİGİAD Başkanı Özgür Deniz ile yönetim kurulu üyelerini konuk eden Ertürk, Didimli genç iş adamlarına kendisine gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür etti. Hafta sonu Didim ve Kuşadası’na gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Didimli iş adamlarının kendisini ziyaret etmesini çok anlamlı bulduğunu kaydeden başkan Ertürk, Didim’in sorunlarını iş adamlarının ağzından dinledi. İş adamları ile yaptıkları parti sohbetinde çeşitli öz eleştiriler de yapan Ertürk, seçimlerde Didim’de işlerinin zor olduğundan bahsetti. İş adamları gibi derneklerin önemli olduğunu ve bu tür dernekleri önemsediklerini söyleyen Ertük, “Derneklerin kurumsal kimlikleri önemlidir. Dernekler hiçbir zaman siyasi kimlikle davranmaması gerekiyor. Grubun içinde her partiden üye olması gerekir. Böyle olursa hiç kimseyi dışlamadan aileyi büyütmek daha kolay olur” dedi.
“GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRMELİYİZ”
Didim’in geliştiğini ve Didim için  farklı bir çalışmalar yapılması gerektiğini kaydeden Ertürk, “Yıllar öncesinde dünyaya açılan penceremiz Kuşadası’ydı. Gelişen yapısıyla Didim artık ikinci bir penceremiz olmalı. Tabi önceden Didim köy havasındaydı ve eldeki malzemeye göre kötü bir imar planı vardı. Belediye olduktan sonra da derlenmeye başladı. Didim’de daha farklı bir çalışmaya imza atıp termal turizmi hayata geçirmek lazım. İş adamlarıyla ayrı toplantılar yapmak gerekiyor. Örneğin Didim’deki bir Marina projesi böyle bir toplantıda ortaya çıktı. Şimdi Marina Didim’e bir hareketlilik getiriyor. Gelen her gemi şehre bir hareketlilik getiriyor. İş adamlarıyla çeşitli çalışmalar yaparak güçlerimizi birleştirmeliyiz” diye konuştu.
“PARTİDE OTURMAKLA SORUN ÇÖZÜLMÜYOR”
Öz eleştiri yaparak partisinin oy farkında dolayı Didim’de işinin zor olduğunu söyleyen Ertürk, “Didim’de AK Partili bir aday kazansa özellikle altyapı konusunda önemli hizmetler yapabiliriz. Yarın yoksa çok geç kalabiliriz. Yalnız bu şekilde Didim’de çok zor seçim kazanırız çünkü aramızda çok fazla bir oy farkı var. Bazı zaman da yatırım da fayda etmiyor. AK Parti’nin haddinden fazla yatırım yaptığı yerler var ama o yerleri yine kazanamıyor. Partiden dışarı çıkıp vatandaşlarla bir araya gelmemiz gerekiyor. Partide oturmakla sorunlar çözülmüyor. İnsanlara dokunacaksın, insanlarla muhabbet edeceksin ve seçim böyle kazanılıyor. Didim’e Marina, duble yol yaptık ama sonuç sandıktan yine aynı oy çıktı. Bu iş hizmetle yatırımla olmuyor. Didim ve Kuşadası’nda sosyal demokrat ağırlıklı bir adayla seçime gitmek çok mantıklı. Bizim partinin kurumsal kimliği muhafazakar demokrat bir parti. Cumhurbaşkanımızla konuştuğumuzda Aydın’da illa partiden birini aday göstermek zorunda değiliz dedim. Hatta yönetim kurulu üyelerimizi de daha hoşgörülü ve her kesime hitap edecek insanlardan oluşturdum. Didim ve Kuşadası’nda da bu duruşa uygun seçim yapmalıyız” ifadelerini kullandı.
“SEÇİM İŞLERİ BİRAZ ACELEYE GELDİ”
Partisi’nin Aydın il ve ilçe teşkilatlarını oluşturmada aceleci davrandığını öne süren Ertürk, “Partimiz çok acele etti. Hemen biz atandık arakasından ilçe ziyaretleri, arakasından 4-5 gün sonra temayül yoklamaları, daha sonra Ankara’ya adaylarla mülakata gittik. Bu anlamda ilçelerdeki durumu daha tespit edip ve birçok önde gelen kişinin önerileri doğrusunda çeşitli çalışmalar yapsak daha iyi olurdu. Ama Didim’de Cenk başkan en azından yabancı değil ve Didim’in sorunlarını biliyor. Ama seçim işleri biraz aceleye geldi” ifadelerini kullandı.
HASTANE MÜJDESİ
Didim’e yapılacak olan hastane ile ilgili olarak kendisinin bizzat yakından ilgilendiğini vurgulayan Ertürk, “Didim’de bir hastane yapımı talebi var. Ben bunu sayın bakanımıza ilettim. Mevcut hastanenin yanına 75 yataklı ek bir hastane yapılacak. Biz biraz daha büyük yapmak istedik çünkü nüfus her geçen gün büyüyor. Bakan bir çalışma yapıp kriterler doğrultusunda kaç yataklı olacağına karar verelim dedi. Ben de Didim’in hastanesine biraz daha tolerans davranılmasını istedim” dedi.
“BELEDİYE BAŞKANLARI PARTİ DIŞINDAN OLMALI”
Ziyarette konuşan DİGİAD Başkanı Özgür Deniz de dernek olarak yaptıkları faaliyetleri Ertürk ile paylaştı. AK Parti’nin Didim’de yatırım sayısını arttırması gerektiğini belirten Deniz, özellikle eğitim anlamında AK Parti’nin Didim’e biraz daha ağırlık vermesi gerektiğini kaydetti. “AK Parti Didim’de halka hitap edecek biraz daha çalışmalar yapması gerekiyor. AK Parti Didim’de iyi çalışırsa kazanır. Bu her parti için de geçerli. AK Parti Didim’e biraz daha fazla yatırım yapabilir. Bence belediye başkanları parti dışından olmalı. Cumhurbaşkanımız da bunun sinyallerini de konuşmalarında veriyor” şeklinde konuştu.
 “PARTİCİLİK DEĞİL, YAPILACAK HİZMETLER ÖNEMLİ”
Dernek olarak halk ve esnafla iç içe olduklarının altını çizen Deniz, “Önümüzdeki aylarda Didim’de önemli bir zirve yapmayı planlıyoruz. Bunları yaparken Didim’e ne verebileceğimizi ve Didim’de neler olabileceğinin şifrelerini alacağız. Çünkü artık bizim bir zenginliğimiz var. Önemli olan onları gün yüzüne çıkarmak. Sadece particilik yaparak hizmet olmuyor. Bu konuda AK Parti’nin ilçeler nezdinde oluşumları ve altyapıları güçlü olması bize daha fazla güç verir. Bizim için her parti kıymetlidir. Bizim fikirlerimiz size ışık olabilecek noktaya taşınırsa bu bizi daha fazla memnun eder. Biz dernek olarak her konuda yardımcı olmaya hazırız. Bizim bünyemizde her partiden üye bulunuyor. Bizim için particilik değil, Didim’e yapılacak olan hizmetler önemli” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat