Efeler Belediyesi 400 vatandaşı Ankara’ya taşıdı

AYDIN 24 SAAT 18 Nisan 2017 11:29
Videoyu Aç Efeler Belediyesi 400 vatandaşı Ankara’ya taşıdı
A
a

Efeler Belediyesi TBMM’nin 97.yılında "Efeler Ankara Yolunda" sloganı ile düzenlediği tur ile 400 vatandaşı Ankara’ya götürdü.

Efeler Belediyesi TBMM’nin 97.yılında "Efeler Ankara Yolunda" sloganı ile düzenlediği tur ile 400 vatandaşı Ankara’ya götürdü.

Efeler Belediyesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Efeler halkını ücretsiz olarak Ankara’ya götürdü. 24 Mart’ta başlayan gezilerde 50 kişilik otobüs ile belirlenen tarihlerde Efeler’den Ankara’ya hareket edilirken, gezi boyunca toplamda 400 vatandaş T.C. Efeler Belediyesi sayesinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, Etnografya Müzesi, 1’inci ve 2’inci Meclis’i ziyaret etti.

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale gezisi ile başlayan ve Ankara gezisi ile devam eden kültür turlarına vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, "Tur kayıtları başlar başlamaz bir kaç saat içerisinde tüm 400 kişilik kontenjanımız doldu. Gezilerimizde de vatandaşlar Anıtkabir, Etnografya Müzesi ile 1’inci ve 2’inci meclis olmak üzere tarihimize tanıklık eden birçok yeri görme imkanı buldu" dedi.

Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat