Efeler'e Barış geldi

AYDIN 24 SAAT 17 Aralık 2017 20:42
Videoyu Aç Efeler'e Barış geldi
A
a

CHP Efeler İlçe Örgütü'nde yapılan olağan kongrede, başkanlığa Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Barış Altıntaş seçildi. Altıntaş, rakibi mevcut Başkan Mehmet Şık'tan 64 oy daha fazla aldı.

CHP Efeler İlçe Örgütü, 2'nci Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Çeştepe Kültür Merkezi'nde yapılan ve mevcut Başkan Mehmet Şık ile Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Barış Altıntaş’ın listelerinin yarıştığı kongreye, CHP Aydın Milletvekilleri Metin Lütfi Baydar ve Hüseyin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Aydın eski Milletvekili Fatih Atay, CHP İl Başkanı Bayram İnci, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve çok sayıda partili katıldı.

Divan başkanlığına seçilen ve konuşma yapan CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, AK Parti iktidarının 15 yıldır ülkeye karabasan gibi çöktüğünü, bu iktidardan kurtulmanın yolunun ise CHP'lilerin mücadele etmesinden geçtiğini söyledi. Osmanlı'da Lale Devri olduğunu hatırlatan Öztunç, şunları dedi:

"Artık AKP'de de sülale devri var. Sülalecek malı götürüyorlar. Bir araya gelmişler, ülkenin gariban yoksul insanlarının hakkı olan tüm serveti, çalıyorlar, çırpıyorlar. Bu sürecin böyle devam etmesine izin vermeyeceğiz."

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elini CHP'li belediyelere atmaya çalıştığını iddia eden Öztunç, "Elini CHP'li belediyelerden çek. Ataşehir belediye başkanımıza yapılan operasyon siyasi bir linçtir, siyasi bir operasyondur. Biz ne Ataşehir Belediye başkanımızı ne de başka bir belediye başkanımızı sana yedirmeyeceğiz. Eğer sen hırsız arıyorsan Sayın Erdoğan, önce sağına bak, sonra soluna bak, evin içine bak, içinden ayakkabı kutuları ve para sayma makinelerinin çıktığı evlere bak. Eğer yetmezse Bakanlar Kurulu’na bak, yetmezse aynaya bak. Orada göreceksin hırsızı. CHP’de hırsız olmaz. Biz ülkeyi kuran ve yaşatacak olan partiyiz" diye konuştu.

Öztunç, Erdoğan ve ekibinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tehditlerde ve ağır ithamlarda bulunduğunu öne sürerek, "Maalesef bir bakana yakışmayan sözler söyleyen İçişleri Bakanı(Süleyman Soylu) var. Sen İçişleri Bakanı mısın, ergen bir çocuk musun? Her şeye çıkıp konuşuyorsun. Sen İçişleri Bakanı mısın, mafya babası mısın? İçişleri Bakanı dediğin biraz ağır olur, her şeye konuşmaz, elinde belge ve bilgi olur. FETÖ ile bir dönem ilişkisi olduğu belli, kendini yırtmak için yaranmaya çalışıyor saraya. Ama biz ona diyoruz ki başka kapıya. Bu kapıdan sana ekmek çıkmaz" dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu da, mevcut görevine ve Aydın Belediye Başkanlığı'na partisi ve Aydın örgütünün sayesinde seçildiğini belirterek, "Bizler, CHP çatısı altında seçiliyoruz. Bağımsız değiliz. Elbette örgütümüzün sayesinde seçiliyoruz. Hiç kimse, CHP’nin çatısı altında olmadan bağımsız ne belediye başkanı ne de milletvekili olabilir. Her zaman örgütümüzün yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Eğer örgüt yoksa biz hiçbir yere gelemeyiz. Ben bulunduğum makamda sizleri temsil ediyorum, sizlerin sayesinde burada oturuyoruz. Tabi ki bu koltukta otururken en büyük teşekkürüm de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e" ifadelerini kullandı.

 

2 adaydan ilk olarak söz verilen mevcut Başkan Mehmet Şık, "Makam ve mevki sahiplerinin baskısını ensesinde hisseden, tehdit edilen delege ve üyelerimize sesleniyorum. Korkmayın, sinmeyin yılmayın. Örgütünüze güvenin" diye konuştu.

Sosyal medyada, yaklaşık 30 partilinin kendisine ve ailesine ağır hakaretlerde bulunduğunu iddia eden Şık, şunları kaydetti:

"4 aydır beni topa tuttunuz. Yapmadığınız hakaret kalmadı. Hırsızlığımız kalmadı, namussuzluğumuz kalmadı. Çocuğum yaşındaki partililer, büyük hakaretler yağdırdılar. Eşim telefonunu ve kartını kırıp attı. Partililerimiz arasında bunu yapanların sayısı 30’u geçmez. Ama faşizmi bunlar tarafından iliklerimde hissettim."

Diğer aday Barış Altıntaş ise, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerini kılavuz edinerek, hep birlikte tüm gücümüzle aklımızla yüreğimizle iktidar olma yolunda canla başla çalışmalar yürüteceğimizden kimse tereddüt etmesin. Önümüzde 2019 yılında yapılacak çok önemli bir seçim var. Bu seçim tek adam egemenliği mi, yoksa halkın egemenliği mi gibi kritik bir önem taşıyor. Yapılacak olan seçimlerin ne derece önemli olduğunun bilinci içerisindeyiz. Böyle kararlı bir politikaya ve çalışma temposuna ayak uydurmak ve bizimle çalışmak isteyen herkesle partimizde bir araya gelmeye hazırız" dedi. Konuşmaların ardından, hesap ve çalışma raporları ibra edildi ve çift liste ile seçime gidildi. 418 delegeden 402’si oy kullandı. Oyların 2’si geçersiz sayıldı. Altıntaş, 232 oy alarak, Efeler İlçe Başkanı oldu. Işık ise 168 oyda kaldı.

Barış Altıntaş başkanlığındaki Yönetim Kurulu’na ise Asuman Bilgiç, Halil Gezer, Zeliha Gündoğdu, Sinan Kaygül, Polat Bora Mersin, Fikret Oral, Güldane Pazar, Suat Soner, Nihat Taşdan, Tülay Tetik, Hacer Toprak, Mesut Tosun, Çisem Turgut, Mehmet Salih Ünaldı, Nilüfer Ünüvar ve Ayhan Vardarlı seçildi.

Kaynak : HEDEF GAZETESİ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat