Eğitime büyük destek

AYDIN 24 SAAT 16 Ekim 2017 13:53
Videoyu Aç Eğitime büyük destek
A
a

Efeler Belediyesi, Kültür Sanat Evlerinde ki ilkokul 3. sınıf ve ortaokul 5. sınıf öğrencilerine yaratıcı düşünmelerini sağlayacak ücretsiz deney seti armağan etmeye başladı.

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce başlatılan ve ilkokul 3. sınıfları ve ortaokul 5. sınıfları kapsayan belediyenin kültür sanat evlerindeki 500 öğrenciye deney yaparak öğrenecekleri eğitim setleri armağan edildi. İçlerinde çocukların birbirinden farklı deneyleri yapabilmelerine olanak tanıyan araçların bulunduğu Matematik ve Fen Bilgisi deney setlerinin dağıtımına ilk olarak Adnan Menderes Mahallesi Kültür Sanat Evinde başlandı.
Belediyenin Kültür Sanat Evlerinde etüte katılan 500 öğrenciye toplamda 1.000 deney setinin dağıtılacağını belirten Başkan Özakcan, “ Allah öğrencilerimizin zihinlerini açsın, geleceklerini açsın. İyilikler ve güzellikler, başarılı bir gelecek öğrencilerimizin olsun. Başarılı bir eğitim ve öğretim yılı olsun. Bizler, belediyemiz sizler için var. Sizlerin derslerinizde daha başarılı olabilmeniz için Matematik ve Fen Bilgisi deney setleri hazırladık. Sizin iyi eğitim almanız bizim için çok önemli. Çünkü sizlerin iyi yetişmesi demek, ülkemizin geleceğinin aydınlık olması demektir. Sizin bilimle, sanatla, sporla uğraşmanız ülkemizin kalkınmasını sağlayan en önemli güçlerdendir. Bu nedenle sizlere küçücük katkılarda bulunmak, bilimle ilgilenmenizi sağlamak için bu deney setlerini hazırladık” dedi.
Ücretsiz dağıtılan deney setlerinin içindeki araçları kullanan çocuklar, havanın hacmini ölçme, rüzgarın yönünü tespit etme, hava sıcaklığını ölçme, suyun kaldırma kuvvetini görme, kirli suyun temizlenmesi, taşın hacmini bulma ve çiçek ve böcekleri inceleme gibi bir çok konu hakkında bilgiye ulaşabiliyor. Açıklamalı bir kitapçığın da yer aldığı deney seti sayesinde çocuklar hem oyun oynuyor hem de uygulamalarla öğreniyor.
Konuşmasının ardından deney setlerini bizzat kendisi dağıtan Başkan Özakcan, hem öğrencilere armağanlarını verdi hem de onlarla bol bol sohbet etti. Sıraya oturarak bir öğrenciyle basit elektrik devresi deneyi de yapan Başkan Özakcan, ziyaretin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat