Ehliyetsiz sürücü polisi görünce motosikletini bırakıp kaçmak istedi

AYDIN 24 SAAT 21 Aralık 2017 12:29
Videoyu Aç Ehliyetsiz sürücü polisi görünce motosikletini bırakıp kaçmak istedi
A
a

Aydın Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye ortalaması üzerinde motosikletin bulunduğu Aydın’da kazaları önlemek için denetimlere hız verdi.

Türkiye ortalaması üzerinde motosiklet bulunan Aydın’da İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi İstasyon Caddesi kavşağı üzerinde uygulama yapıldı. Uygulamada ehliyeti olmayan bazı motosiklet sürücüleri, polisi karşılarında görünce kaçmaya çalıştı. Kaçmak isteyen sürücüler polisler, tarafından yakalandı. Kask takıp takmadıkları, ehliyet, ruhsat ve muayene yönünden kontrol edilen sürücülerden kusurlu bulunanlara ceza kesildi.

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Eyüpoğlu ile Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Ali Gündoğdu’nun yerinden takip ettiği ve yaklaşık 1,5 saat süren denetimlerde kontrol edilen 80 motosiklet sürücüsünden 35’ine muhtelif maddelerden 21 bin 314 lira para cezası kesilirken 10 motosiklet trafikten men edildi.

Kent merkezlerinde daha çok motosikletlerin karıştığı kazaların meydana geldiğini kaydeden Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Eyüpoğlu, “Kazaların yoğun olarak meydana geldiği bölgelerde kazaların oluş şekillerine göre denetimler yapıyoruz. Bu kapsamda şehiriçerisinde motosiklet denetimlerine ağırlık veriyoruz. Motosiklet kullanımı il genelinde çok yüksek. Motosiklet kullanımında Türkiye ortalamasının baya üzerindeyiz. Buna paralel olarak da motosikletlerin karıştığı kazaların oranı da Türkiye ortalamasına yakın seviyede gerçekleşmekte. Bunları önlemeye yönelik olarak da belli bir program dahilinde özel denetimleri planlamakta ve uygulamaktayız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat