Gediz Meslek Yüksekokulu’Nda Kontenjanlar Yüzde 96 Oranında Doldu

TÜRKİYE 31 Temmuz 2015 13:22
Videoyu Aç Gediz Meslek Yüksekokulu’Nda Kontenjanlar Yüzde 96 Oranında Doldu
A
a

Dumlupınar Üniversitesi (Dpü) Gediz Meslek Yüksekokulu’Nda, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İçin Kontenjanların Dolu Olduğu Bildirildi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu’nda, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı için kontenjanların dolu olduğu bildirildi.
Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Yüksekokulun 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı kayıt döneminde, bu yıl ilk defa kayıt olacak birinci sınıflarda mevcut 831 kontenjan için 801 öğrencinin yerleştirildiğini kalan kontenjanın ise ek yerleştirme ile dolacağını belirterek, tüm kontenjanlarda doluluk oranının yüzde 100 olarak beklendiğini söyledi.
Bu yıl yeni açılan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Bölümlerinde de kontenjanların tamamen dolu olduğunu belirten Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, “Bu yıl ilk defa uygulanan E-Devlet kayıt yöntemiyle isteyen öğrencilerimiz okul kayıtlarını elektronik olarak uzaktan yapmaktadırlar. 28 Temmuz 2015 tarihinde başlayan E-Devlet kayıtları, 5 ağustos 2015 tarihine kadar devam edecektir.
Meslek yüksekokulumuz eğitim öğretimde yeterli Akademik kadrosu, alt yapısı, sosyal, sportif, teknik donanım ve çevre düzenlemesi tamamlanmış kampüs alanı ile tercih edilen bir yükseköğrenim kurumudur. Yeni kayıt olan öğrencilerimize de hoş geldiniz derken, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. (MA-EFE)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat