Germencik Belediyesi yeni logosunu meclis kararıyla onayladı

AYDIN 24 SAAT 2 Temmuz 2019 19:08
Videoyu Aç Germencik Belediyesi yeni logosunu meclis kararıyla onayladı
A
a

Germencik Belediyesi uzun zamandır kullandığı logosunu değiştirdi.

İncir, pamuk, zeytin ve jeotermal enerji santralinin siluetinin kullanıldığı eski logoyu meclis kararıyla değiştiren belediye, bundan sonra pamuğu simgeleyen çerçeve içerisinde, incir ağacı motifi ve zeytin yaprakları temsil eden tasarımın özünde 3 adet insan figürü bulunduğu, dikey olan insan figürü belediye yönetimini, sağda ve solda yatay olarak hizalanan insan figürleri ise toplumsal çeşitliliği olan Germencik halkını ve uyumluluğu ifade eden, yeşil renk tarımsal üretimi aynı zamanda huzur ve refahı, mavi renk ise yenilikçi, açık ve şeffaf bir yönetimi çağrıştırdığı yeni logoyu kullanacak.
YENİ LOGO, 80’İN ÜZERİNDE ÇALIŞMANIN İÇİNDEN SEÇİLDİ
Komisyon tarafından incelenen yeni logo, 80’in üzerinde çalışmanın içinden seçildi. Germencik’i en iyi şekilde simgeleyecek çalışma üzerinde karar kılınarak meclis gündemine geldi.
Logonun tasarımın temel fikri, merkezinde insan odaklı hizmet olan, üreten, gelişen, ilerleyen ve gücünü toplumdan alan bir Germencik Belediyesi ile halkın yönetime olan güveni ve desteğini anlatan yeni logo, Meclis üyelerine en ince ayrıntısına kadar anlatılarak oy çokluğu ile kabul edildi.
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Germencik’imizi simgeleyen modern anlaşılır olmasına dikkat ettik. Kurumsal kimliğimizde kullanabileceğimiz, yazışmalarımızda ve basılı olarak belediyemizi temsil edecek pankart, tabela, afiş, gibi görsel unsurlara rahatlıkla uygulanabileceğimiz logomuzu seçtik” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat