Günel esnafın yüzünü güldürdü

AYDIN 24 SAAT 21 Ocak 2019 15:37
Videoyu Aç Günel esnafın yüzünü güldürdü
A
a

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel Nazilli Halk Pazarı ve Çevre Pazarcılar Derneği üyeleri ile buluştu.

Kuşadası Kapalı Pazar Yeri’nde Pazarcı Esnafı ile buluşup onların sorunlarını dinleyen ve yerinde tespitler yapan CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel birkaç gün sonra tekrar pazarcılar  ile buluşup çözüm önerilerini paylaştı.

Ömer Günel ‘Bu hafta yoğun olarak Pazar yerlerimizin ve pazarcılarımızın sorunlarını değerlendirdik. Yaptığımız görüşmeler ve yerinde değerlendirmeler ile tüm sorunları ve nasıl çözümler üretileceğini konunun yetkililerini de dahil ederek belirledik.  En büyük problem olan adaletsiz kira bedellerinin düzene sokulacağının ve tezgah kiralarının %50 indirileceğinin müjdesini zaten vermiştim.

Ayrıca belediyeye borcu olan pazarcı esnafının pazar yeri ihalesine girememe konusu değerlendirdik. Vatandaşın zaten çalışması lazım ki evine ekmek götürebilsin, borcunu ödeyebilsin. Pazar da yer alamazsa, çalışamazsa borcunu nasıl ödeyecek.  Bu konuya da çözüm getiriyoruz. Belediye olarak Pazar Yeri Esnafının borçlarında yapılandırmaya gideceğiz’ dedi.

Özellikle Nazilli Pazarı’nın fiziki şartlarında yapılacak iyileştirmelerle pazarın çok daha fazla vatandaşın ilgisini çekecek hale getirileceğinin böylece hem vatandaşın hem de pazarcı esnafının yüzünün güleceğini sözlerine ekledi.  Ömer Günel’in pazarcılardan bir de isteği oldu. Nazilli Pazar Esnafından da pazar yerinin cephesini iyileştirmek için onlarında düşünmesini ve ortak bir akıl ile çözüm üretilmesine yardımcı olmalarını istedi.

O KADAR UMUT VERİCİ KONUŞTUNUZ Kİ HEPİMİZ TEK TEK SİZİ KUCAKLAMAK İSTİYORUZ

Getirilen çözümler karşısında mutluluklarını dile getiren pazar esnafı Ömer Günel’e teşekkür ederken söz alan bir Pazar esnafı ‘O kadar umut verici çözümler getirdiniz ki inanın şu an hepimiz tek tek sizi kucaklamak istiyoruz. Genç dinamik, donanımlı Başkan Adayımız Ömer Günel’le gurur duyduk ‘ dedi.

Kaynak : haberaydin09
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat