GÜNERİ:'BAYRAĞIMIZI İNDİRTMEYİZ'

İLÇELER 9 Haziran 2018 16:29
Videoyu Aç GÜNERİ:'BAYRAĞIMIZI İNDİRTMEYİZ'
A
a

CHP Aydın İl Örgütü tarafından Atatürk Kent Meydanı'nda açılan stant çevresine asılan Türk bayrakları, polis tarafından Bayrak Kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle kaldırılması istendi.

Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan CHP seçim çadırının etrafına asılan Türk bayrakları, polis tarafından toplanması istendi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Bayrak Kanunu aykırı seçim propagandasını yapıldığı gerekçesiyle Aydın Valiliği talimatı, parti yetkililerine iletildi. CHP’liler bu durumu tepki göstererek bayrakları toplamayacağını ifade etti.

Stantların dışına taşan Türk bayraklarının toplanması için süre tanınan CHP’liler, toplamamakta kararlı olduklarını ifade etti. Türk Bayrağı’nın siyasi bir sembol olmadığını belirten CHP 7. sıra Milletvekili Adayı Kemal Güneri, kendilerini üzen bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Güneri, “Bizim standımızda herhangi bir siyasi partinin simgesi bulunmuyor. Ülkemizin bağımsızlık simgesi olan Türk bayrağımız asılı. Bizler bu bayrakları emeğimizle alın terimizle astık. Hiçbir arkadaşımız ülkemizin bağımsızlık simgesinin indirilmesine elbette ki izin vermeyecektir. Çünkü Türk bayrağı, siyasi parti bayrağı ile denk tutulamaz. Bu nokta biz CHP olarak hiçbir şekilde böyle bir kararın uygulanmasına izin vermeyeceğiz. Burada günlerdir hiçbir sorun çıkmadan bütün partiler çalışmalarını yürütüyorken, Aydın’da siyasi atmosferi, demokratik atmosferi bozmaya, germeye yönelik bu uygulamayı doğru bulmuyoruz. Diğer parti temsileri ile de konuştuk. Onlar da aynı konudan rahatsızlar” diye konuştu.

Kaynak : Denge
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat