Başkan Çankır, Pazar esnafının dertlerini dinledi

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 30 Ocak 2018 11:36
Başkan Çankır, Pazar esnafının dertlerini dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın’ın en büyük pazarı olan Salı pazarında esnafı ziyaret etti.

Sabahın erken saatlerinde pazarda dolaşan ve esnafın dertlerini dinleyen İl Başkanı Ali Çankır, esnafa simit ikram ederek hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Pazar esnafının zor durumda olduğunu dile getiren Çankır; ‘Alın teriyle çalışan, üretici, emekçi, esnaf kardeşlerime hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum. Pazarcı esnafımız komisyoncudan ve üretimi kendi yapıyorsa tarlada mahsulünün ortada kalmasından bıkmış durumda. Bugün onlara detaylı olarak anlattım.
CHP, olarak tarımsal üretimin her aşamasının planlamasını yaptık. Çiftçinin soframıza taşıdığı her şeyi kooperatifleşmeyle alım garantisi altına alacak’’ dedi.

Aydı Büyükşehir Belediyesinin her zaman çiftçinin yanında olduğunu dile getiren Çankır; ‘Aydın Büyükşehir Belediyemiz çiftçimizin tarladaki mahsulünü nasıl satın alıp değerlendiriyorsa; kooperatifleşmeyle birlikte bu uygulama sistemli hale gelecek. CHP iktidarında; pazar ekonomisi hem vatandaşımızın hem de esnafımızın cebine olumlu yansıyacak’’ diye aktardı.

Sosyal medya hesabında paylaşım yapan Çankır’ın fotoğrafları kısa sürede birçok beğeni alırken, Çankır’ın gece daha aydınlanmadan pazarcı esnafı ile birlikte olmasını tebrik ettiler.

http://www.aydinlife.com/haberprint/baskan-cankir--pazar-esnafinin-dertlerini-dinledi-177465.html