Hakkari'deki Efeler'e 'Efeler' büstü

AYDIN 24 SAAT 4 Ocak 2018 00:13
Videoyu Aç Hakkari'deki Efeler'e 'Efeler' büstü
A
a

Efeler Belediyesi, Hakkari Yüksekova Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nın isteğini meclise taşıdı.

Efeler Belediye Meclisi 2018 yılının ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Efeler Belediye Meclis Salonu’nda Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 15 gündem, 1 gündem dışı madde görüşüldü. Efeler Belediyesi, Hakkari Yüksekova Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nın isteğini meclise taşıdı.
Efeler Belediye Meclisi’nin 2018 yılı ilk toplantısında, namı ‘Efeler’ olan Hakkari Yüksekova Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı Taburu’nun önüne, ‘Efeler büstü’ yaptırılmasına ilişkin madde gündeme alınarak ilgili komisyona havale edildi.
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan , “Namı ‘Efeler’ olan ve üniformalarında ‘Efeler’ arması taşıyan Hakkari Yüksekova Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı Taburu önünde bulunan ‘Efeler’ yazısı önüne ‘Efeler büstü’ yapılması belediyemizden istendi. Aydın’ımızın, Efeler ilçemizin sembolü olan Efeler büstünün yapılması meclisimizde gündeme alınarak ilgili komisyona havale edildi. Komisyonumuzca görüşülüp karara bağlanacak” dedi.
Toplantıda, belediye meclis toplantısının 2018 yılı meclis toplantı günü ve yıl içerisinde meclisin tatil yapıp yapmaması da görüşülürken, alınan karar ile toplantı günleri ve meclisin tatil yapmama kararı değişmedi. Başkan Özakcan, "Göreve geldiğimiz günden bu yana tatil yapmadık, bu yıl da yapmayacağız. Efeler halkına hizmet için bu koltuklarda oturuyoruz. Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Denetim Komisyonu’na üye seçiminin de yapıldığı meclis toplantısında; İsmail Türkbay, Sıdıka Fahlioğulları, Rıza Posacı, Mustafa Tolan ve Fikri Aydın denetim komisyonuna seçildi. Özakcan, göreve gelen komisyona başarılar diledi.
Efeler Belediyesi 2018 yılı Ocak ayı 2. belediye meclis toplantısı 4 Ocak Perşembe günü saat: 18.00’da gerçekleştirilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat