Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında çatışma: 1 şehit

AYDIN 24 SAAT 22 Mart 2017 11:29
Videoyu Aç Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında çatışma: 1 şehit
A
a

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında çatışma çıktı. Karşı taraftan açılan ateş sonucu Bükülmez Karakolunda mıntıkasında görevli bir askerimizin şehit olduğu bildirildi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında çatışma çıktı. Karşı taraftan açılan ateş sonucu Bükülmez Karakolu'nda mıntıkasında görevli bir askerimizin şehit olduğu bildirildi.

Son dakika! Hatayın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında çatışma: 1 şehit

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında, karşı taraftan açılan ateş sonucu Bükülmez Karakolu'nda mıntıkasında görevli bir Türk askerin şehit olduğu bildirildi.
Sözde PYD karakoluna Hassa’dan top atışı

Hatay'ın Suriye sınırında karşı taraftan açılan ateş ile bir Türk askerinin şehit edilmesinin ardından Suriye sınırları içerisinde olan Karabab köyündeki sözde PYD karakoluna Hassa ilçesi sınır karakolundan top atışı yapıldı. 

Suriye Karabab köyündeki sözde PYD karakoluna PKK bayrağı çekilmesi üzerine Hassa ilçesi Sugediği köyü sınır hattında bulunan Akbaba Karakolundan angajman kuralları gereği top atışları yapıldığı öğrenildi. 
İki karakol arasındaki mesafe iki kilometre civarında olduğu belirtilirken, PYD terör örgütüne yönelik bu atışların gerektiğinde devam edeceği öğrenildi. 

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat