Hem sağlığa hem de yalnızlığa iyi geliyor

AYDIN 24 SAAT 7 Şubat 2018 12:13
Videoyu Aç Hem sağlığa hem de yalnızlığa iyi geliyor
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Nazilli'deki Yıldıztepe Kültür Merkezi'nde birbirinden farklı kadınlar bir araya gelip hem sosyalleşiyor hem spor yapıp sağlığına kavuşuyor.

Spor yaparak hayata tutunan kadınlar o kadar mutlular ki birçoğu yıllardır kültür merkezlerinin ücretsiz kurslarına devam ediyor. Farklı yaş gruplarından kadınların katıldığı spor faaliyetleri büyük ilgi görüyor. 
Uzun yıllardır bisiklet binip sporu hayatından çıkarmadığını söyleyen kurstaki kadınların en yaşlısı 63 yaşındaki Zehra Sevil Uçar, kendilerine böyle bir imkânın sağlanmasından çok memnun. 40 yıl çalışıp emekli olan Uçar, “Benim üniversiteye giden torunum var. O yüzden bana herkes babaanne der. Arkadaşlarımızla arada yürüyüş gibi aktiviteler yapıyoruz. Buraya gelmek bizi hayata bağlıyor" diye konuşuyor. 

Kanseri sporla ve arkadaşlarıyla yendi
Lise matematik öğretmenliğinden 11 yıl önce emekli olan Ümmühan Erdoğdu ise, kanserle mücadele ediyor ve hala kemoterapi görüyor. Bir yıl önce beyin ameliyatı olan 62 yaşındaki Erdoğdu, hayata kültür merkezinde spor yapmakla ve kurstaki arkadaşlarıyla tutunduğunu söylüyor. Erdoğdu, “Kemoterapi alıyorum ama asıl terapiyi burada görüyorum. Burada o kadar mutluyum ki kemoterapi aldığım günlerde bile geliyorum. Burası ve buradaki arkadaşlarım sayesinde bu hastalıktan kurtuldum, daha da güçlendim" diyor.

Çerçioğlu'ndan kültür merkezlerine davet
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, kültür merkezleriyle Aydın'da özellikle kadınlardaki dönüşümden çok memnun olduğunu ısrarla söylüyor. Kadınıyla, erkeğiyle her yaştan Aydınlıyı kültür merkezlerine davet eden Çerçioğlu, "Aydın'da bir dönüşüm yaşanıyor. Kültür merkezlerine gelen vatandaşlarımız daha mutlu, daha sağlıklı. Olanaklarımız bütün vatandaşlarımıza açık. Vakti olan bütün vatandaşlarımız hem sağlıkları hem de yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmek için kültür merkezlerimize gelmeli. Kültür merkezlerimizle vatandaşlarımızın hayatlarına dokunabiliyorsak ne mutlu bize" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat