Hırsızlar Arılara Dadandı.

AYDIN 24 SAAT 24 Nisan 2017 11:55
Videoyu Aç Hırsızlar Arılara Dadandı.
A
a

Hırsızlar Soğuk Havada Arıların Uyuşmasını Fırsat Bildi. Aydın’da yaklaşık 4 gündür mevsim normallerinin altında seyreden soğuk hava arı hırsızlarını harekete geçirdi.

Aydın’da yaklaşık 4 gündür mevsim normallerinin altında seyreden soğuk hava arı hırsızlarını harekete geçirdi.

Hırsızlar Soğuk Havada Arıların Uyuşuklaşmasını Fırsat Bildi, System.String[]
Aydın'da yaklaşık 4 gündür mevsim normallerinin altında seyreden soğuk hava arı hırsızlarını harekete geçirdi. Aşırı soğuk nedeniyle kızgınlığı düşen ve uyuşan onlarca koloni arı hırsızlar tarafından çalındı. Jandarma tarafından el konulan olayda hırsızlarla birlikte çalınan arıların bulunması için çalışma başlatıldı.

İlginç arı hırsızlığı olayı Çine'nin Yörükler mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ilçeye bağlı Tekeler Mahallesi'nde ikamet eden Muhammet-Burçin Aktaş adlı arıcılar Çine Yörükler'deki arılığa gittiklerinde kovanların bir bölümünün yerinde olmadığını gördüler. Bunun üzerine jandarmaya başvuran arıcılar hem kendi yöntemleri hem de jandarma desteği ile çalınan kovanların bulunması için çalışma başlattı.

Hırsızların bir gecede 37 kovan kolonili arıyı balıyla birlikte çaldıkları öğrenilirken hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Hırsızlık olaylarının arıcılar için ciddi bir sorun olmaya başladığını belirten Aydın Arıcılar Birliği Başkanı Ahmet Özdemir, herkesin dikkatli olmasını istedi. Bu konuda vatandaşlardan da arıcılar adına destek isteyen Özdemir, "Şüpheli bulduğunuz her arı hareketinde lütfen jandarmaya ve polise ihbarda bulsunlar" diye konuştu.
Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat