Hırsızlık Çetesi, Çocuğu Kullanarak 20 Saniyede Marketin Kasasını Boşalttı

TÜRKİYE 31 Ocak 2017 15:39
A
a
Üsküdar’da bir hırsızlık çetesi, küçük yaşta bir çocuğu kullanarak 20 saniyede marketin kasasını boşalttı. Kısa bir sürede soyulmanın şokunu yaşayan market sahibi İbrahim Dağlı, “Esnaf zaten sıkıntı içinde, bir de bu sahtekarlar çıktı” dedi. Hırsızlık anı, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Edinilen bilgiye göre, olay, Üsküdar’da bir markette meydana geldi. Marketin önüne yaklaşan bir araçta bulunan şahıslar, marketin içerisinde bulunan İbrahim Dağlı’ya seslenerek sigara istedi. Daha önce hiç böyle bir şey yapmayan İbrahim Dağlı, ortamın sakin olmasından dolayı şahısların isteğini geri çevirmedi ve sigarayı alarak araca götürdü. İbrahim Dağlı’nın araca ulaşması ile marketin hemen yanında bekleyen küçük bir çocuk içeriye girdi. Küçük çocuğun içeriye girdikten sonra kasayı boşaltarak dışarı çıkması 20 saniye sürdü. Bu sırada market sahibi İbrahim Dağlı, şahıslar tarafından otomobilin yanında farklı bahanelerle bir süre oyalandı. Markete tekrar giren İbrahim Dağlı ise kendisine sigara parası olarak verilen 10 lirayı kasaya koyduğunda ise soyulduğunu anladı. İbrahim Dağlı otomobilin arkasından koştu ama hırsızları yakalayamadı.
Yaşadığı olayı anlatan İbrahim Dağlı, “Araç geldi kapıda durdu. Bir sigara istedi. O saatte sakindi burası. Bir şey olmaz dedim. Çıkardım ilk defa bir sigara verdim. Bugüne kadar hiç bu işyerinde kapıya çıktığım olmadı. Birilerine ürün verdiğim olmadı. Sigara verirken araçta durmadan oyaladı. Cebinden bir çok para çıkardı. 5 bin liraya yakın para vardı. Hep onluk, beşlik, yirmilik. Bana da vereceği 10 lira. Kardeşim niye oyalıyorsun beni dedim. Her seferinde bir bahane üretti. 20 saniye içerisinde çocuk giriyor içeriye ve parayı alıp gidiyor” şeklinde konuştu.
Hırsızların hedefine ulaştığını belirten Dağlı, “Onların senaryosu tuttu. Aklıma hiç böyle bir şey gelmedi. O saate kadar insanları çarp çarpa gelmişler zaten. Daha önce burada böyle bir şey yaşamadık. Daha çok sahte para olayları geliyordu. Esnaf zaten sıkıntı içinde. Bir de bu sahtekarlar çıktı. O gün 2 bin lira civarında paramız gitti” diye konuştu.
Hırsızlık anı kamerada
Marketin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde marketin önüne bir araç yaklaşıyor. Ardından markette çalışan Dağlı bir sigara alarak aracın yanına gidiyor. Dağlı, araçta bulunan şahısla konuştuğu sırada küçük bir çocuk markete girerek kasaya yöneliyor. Kasadaki paraları alan çocuk marketten çıkıyor. Çocuk marketten çıkınca araçta marketin önünden uzaklaşıyor. Markete geri dönen Dağlı, kasayı açıyor ve paraların olmadığını görüyor. ardından Dağlı hızla marketten dışarı çıkıyor.
Yaşanan soygunu polise bildiren İbrahim Dağlı, şimdi olaya karışan hırsızlık çetesinin yakalanmasını bekliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat