HORSUNLU HUZUREVİ SOMA MADENCİ ŞEHİTLİĞİNDE

AYDIN 24 SAAT 18 Temmuz 2018 15:50
Videoyu Aç HORSUNLU HUZUREVİ SOMA MADENCİ ŞEHİTLİĞİNDE
A
a

Aydın Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Horsunlu Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri Soma maden şehitliğini ziyaret etti.


Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 madencinin şehitliğini ziyaret eden Huzurevi sakinleri duygusal anlar yaşadı.
Aile Bakanlığı Gençlik Spor Kulübü ile Bocce Bowling Dart Federasyonu iş birliği çerçevesinde düzenlenen geziye 6 huzurevi sakini gitti.
 Aktif yaşlanmayı sağlamak üzere düzenlenen yetişkin bocce ligi kapsamında Horsunlu Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, Soma Huzurevi sakinleri yarışmaya katıldı. Sosyal Çalışmacı Turin Arafat Taş'ın antrenörlüğünü yaptığı Horsunlu Huzurevi sakinleri maçı 12-5 lik skor ile kazanarak, Fethiye' de düzenlenmesi düşünülen Türkiye şampiyonasına katılmaya bir adım daha yaklaştı.
Horsunlu huzurevi sakinleri maçın ardından tüm Türkiye'yi yasa boğan maden faciasında yaşamını yitiren 301 madencinin şehitliğini ziyaret etti.
Horsunlu Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kuruluş müdürü Avni Baldır; ‘’Bu faaliyetler neticesinde büyüklerimizden olumlu geri bildirimler, psikososyal açıdan olumlu etkileşimler aldık. Kendilerini toplumun değerli birer bireyi olarak görmeleri bağlamında aile bakanlığımızın öncülük ettiği bu hizmetleri, yaş almış insanlarımız başta olmak üzere hizmet ettiğimiz bütün dezavantajlı kesime sağlamaya devam edeceğiz. Tüm huzurevi sakinlerimiz adına Bakanlığımıza ve bizlere bu imkanı sağlayan Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin’’ dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat