İncir ölüyor, o jeotermali savunuyor

AYDIN 24 SAAT 8 Mart 2019 22:59
Videoyu Aç İncir ölüyor, o jeotermali savunuyor
A
a

AKP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, jeotermal santrallerin doğaya bir zararı olmadığını savundu.

Aydınlılar’ın büyük tepkisini toplayan ve başta incir olmak üzere tarım ürünlerine zarar veren jeotermal enerji santralleriyle ilgili AKP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın yeni bir açıklaması daha ortaya çıktı. Kızılcaköy başta olmak üzere Aydın’ın dört bir yanında yapılan eylemleri görmezden gelen, vatandaşın feryadına kulaklarını tıkayan Mustafa Savaş, jeotermal enerji santrallerinin doğaya zarar vermediğini savundu.

Jeotermal patronlarıyla bir araya geldiği ve burada jeotermali öven açıklamalar yaptığı ortaya çıkan Savaş, incir kalitesinde yaşanan düşüşün de yanlış bilgi olduğunu savundu. Uzmanların yaptığı bütün açıklamalara rağmen jeotermal ile ilgili skandal açıklamalarını sürdüren Savaş, “Jeotermalin toprağa ve tarım ürünlerine zarar verdiğine dair somut bir veri henüz ortaya çıkmadı. Jeotermal sahaların hemen yanında incir bahçeleri var. Jeotermali eleştirenler gelsinler incir bahçelerini gezsinler. İncirin kalitesinde düşme var mı, gelip görsünler. İsterlerse santralleri de incelesinler. Santrallerin yerin altından çıkardıkları buharı tekrar nasıl geriye gönderdiğini görsünler. Eleştiride bulunanları buraya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : haberaydin09
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat