Kanalizasyon sorunları tarihe karışacak

AYDIN 24 SAAT 25 Ocak 2018 09:54
Videoyu Aç Kanalizasyon sorunları tarihe karışacak
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün il genelinde yürüttüğü büyük projelerden olan Horsunlu Mahallesi kanalizasyon hattı yapımı hızla sürüyor.

Geçmişte belde olmasına rağmen kanalizasyon altyapısı bulunmayan Kuyucak ilçesine bağlı Horsunlu’da başlatılan çalışmalar tamamlandığında mahallede kanalizasyon sorunları tarihe karışacak.
Halkın talebi üzerine vakit kaybetmeden başlatılan çalışmalar çerçevesinde 38 kilometre hat yapacak olan ASKİ, kanalizasyon hattı olmayan ve fosseptik kullanan mahallede sıklıkla yaşanan koku ve hat arızalarını ortadan kaldıracak. Tüm altyapıyı tamamen yenileyecek olan ekiplerin çalışmaları yalnızca bununla sınırlı kalmayacak. Hat çalışmasının ardından yol çalışması başlayarak Horsunlu’nun tüm yolları asfalt ve parke çalışmasına tabi tutularak yenilenecek. 

Horsunlu’yu kanalizasyon altyapısına kavuşturacak olan projede faaliyetler hızla devam ederken ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgi aldı. Çalışmalar hakkında kısa bir değerlendirme yapan Öztürk; Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu çalışmaların bir an önce tamamlanması ve Horsunlu halkının kanalizasyon hattına kavuşmasını istiyor. Biz de bu kapsamda olumsuz hava ve arazi şartlarına rağmen faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Projeyi belirlenen süreden önce tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Çalışmalarımız artacak”
Horsunlu başta olmak üzere il genelinde süren Büyükşehir ve ASKİ yatırımlarına değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu : “Tüm çalışmaları yakından takip ediyorum. Daha modern ve yaşanabilir; marka bir kent inşa etmek için çalışmalarımız mesai sınırlaması olmaksızın sürüyor. Hedefimize ulaşıncaya kadar olanca gücümüzle çalışacağız. Tekrar ifade etmek isterim ki ulaşacağımız noktada sorunsuz, güçlü ve sürdürülebilir altyapıya sahip modern bir Aydın bizleri bekliyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat