KEGEV'e destek olmaya devam edeceğim

AYDIN 24 SAAT 3 Temmuz 2019 21:03
Videoyu Aç KEGEV'e destek olmaya devam edeceğim
A
a

Kuşadası'nda yerel seçimleri kaybeden Cumhur İttifakı'nın Adayı AK Parti'li Fuat Akdoğan, Belediye Başkanı Ömer Günel'e, Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) üzerinden tepki göstererek açıklama yapmıştı.

Bunun üzerine basın açıklaması yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, KEGEV’e daha önce de destek olduğunu bundan sonra da destek olmaya devam edeceğini söyledi.
Açıklamalarına devam eden Başkan Günel 31 Mart yerel seçimlerinin ardından halkın teveccühü ile seçildiği belediye başkanlığı görevini yaparken, kimseyi ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışı sergileyeceğinin altını çizdi.
‘’SİYASİ ANLAYIŞIMIZ RAHATSIZLIK VERMİŞ’’
Kuşadası’nın sorunlarını çözmek için tüm ekip arkadaşlarıyla yoğun bir çalışma temposuna girdiklrini ve gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Günel; ‘’Ancak, bizim sadece hizmet ve yatırım odaklı ve tüm kesimleri kucaklayan bu siyaset anlayışımız belli ki bazı malum kesimlerde büyük rahatsızlığa yol açmış bulunuyor. Henüz daha 3 aylık bir süre geçmesine rağmen gelinen noktada yaptığımız köklü değişiklikler halkımız tarafından büyük memnuniyet ile karşılanırken, bu malum çevreler ise ne yazık ki büyük bir rahatsızlığa yol açmıştır. Bu kısır siyasetin ürünü olarak (acaba nereden tutturur da belediye başkanını yıpratırız) gibi “ sığ, basit, çamur at izi kalsın “ şeklindeki tedavülden kalkmış yöntemlerle yıpratma muhalefeti yapmaya çalışan bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Bunun son örneğini de Kuşadası Belediyesi ve şahsımın hiçbir dahli olmamasına rağmen Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) yönetim kurulunun kararıyla ortaya çıkan bir gelişmede yaşamaktayız’’ ifadelerini kullandı.
‘’ART NİYET YOKSA CEHALETTENDİR’’
Belediye başkanlığı görevini yürütürken de herhangi bir sivil toplum kuruluşu veya meslek örgütüne müdahale etmek gibi bir niyetinin olmadığının altını çizen Başkan Günel; ‘’ Bu gelişmede de herhangi bir bilgim veya müdahalem söz konusu değildir. Bana sorma gereği bile duymadan KEGEV’de yaşananları şahsımla veya Kuşadası Belediyesi yönetimiyle ilişkilendirmeye çalışmak, eğer içinde art niyet yoksa cehaletten kaynaklanmaktadır’’ dedi.
‘’KAPIM HER ZAMAN KENDİSİNE AÇIK’’
Eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan’ın KEGEV’deki gelişmelerle ilgili yaptığı ve büyük çoğunluğu yanlış bilgilerden oluşan değerlendirme yazısını üzüntüyle okuduğunu belirten Başkan Günel; ‘’Biz Sayın Fuat Akdoğan ile seçimlere kadar her zaman sohbet eden, yemek yiyen, oturup konuşan ve aklıselim diyalog kuran iki kişiyiz. Kuşadası’nın dağ gibi biriken sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışırken, kamuoyu önünde sağlıksız ve doğru olmayan bilgilerle polemik yaratan diyologlara girmek yerine sağlıklı iletişimine geçmenin Sayın Fuat Akdoğan tarafından da tercih edileceğini biliyorum. Bu konuda sağlıklı bilgi almak için beni her zaman arayabilir ve KEGEV’de yaşananlarla alakamın ve bilgimin olmadığını, böyle bir talimatımın olmadığını, bunun KEGEV’in tasarrufu olduğunu birinci ağızdan yani benden rahatlıkla öğrenebilirdi. Seçimlerin ardından tebrik etmek için aramamasına rağmen kapımın her zaman ona açık olduğunun ve her zaman oturup konuşabileceğimin bilinmesini istiyorum. Sadece KEGEV konusunda değil her konuda kapım kendisine açıktır ve Sayın Fuat Akdoğan’ı her zaman bekliyorum’’ ifadelerine yer verdi.
 
 
‘’HER İHTİYACIN YANINDAYIM’’
Kuşadası Eğitim Vakfı’nın birçok hayırsever Kuşadalının destekleriyle, Atatürkçü ve çağdaş bir anlayışla eğitim alanında önemli katkılar sağlayarak bugüne kadar geldiğini söyleyen Başkan Günel; ‘’ Ben de gerek avukat, gerek siyasetçi ve gerek de yönetici olarak her zaman ve her dönem KEGEV’e destek vererek, diğer tüm fedakar Kuşadalılar gibi yapılan çalışmalara katkı koydum. Şimdi de belediye başkanı olarak diğer tüm belediye başkanları gibi KEGEV’in her ihtiyacın da yanında olmaya devam etmeyi kendime bir görev olarak görüyorum. Bunların dışında KEGEV’in yönetim kurulu seçimlerine veya yönetim işleyişine karışmam söz konusu dahi değildir’’ dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat