Köşk Sanayi Sitesi'nde Milletvekili Baydar, duygu dolu anlar yaşadı.

AYDIN 24 SAAT 24 Mart 2017 09:50
Videoyu Aç Köşk Sanayi Sitesi'nde Milletvekili Baydar, duygu dolu anlar yaşadı.
A
a

Köşk Sanayi Sitesi'nde esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, tamirci Ali Kavcı'ya ait traktöre binerek, "Otomobil kullanmayı, okul çağlarımda dedeme ait aynı marka traktörde öğrenmiştim" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Köşk İlçe Başkanı Mehmet Güldenk ve partililerle birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiren Milletvekili Baydar, duygu dolu anlar yaşadı. Köşk Sanayi Sitesi esnafından Ali Kavcı'nın iş yerine gerçekleştirilen ziyarette, 1971 model Massey Ferguson 135 marka traktör, Metin Lütfi Baydar'ın dikkatini çekti.

"ONLARA MİNNET BORCUM VAR"

Baydar, traktörün üzerine çıkıp eski günlerini yad etti. Lise döneminde Kuyucak'ın Horsunlu Mahallesi'nde yaşayan dedesine ait traktörü kullanabilmek için kendisine sürekli yardım ettiğini belirten Baydar, "Çiftçilikle uğraşan dedeme yardım eder, onun traktörü kullanmamı izin vermesini beklerdim. Tarlada çalışırken traktör kullanmayı öğrenmiştim. Hem okur hem bahçe işlerinde büyüklerime yardım ederdim. Onların desteği ve cumhuriyeti kurup bugünlere dek yaşatan atalarımız sayesinde önce doktor, şimdi de milletvekili olmak nasip oldu. Bu nedenle onlara minnet borcum var" dedi.

"ÖMÜR BOYU SAKLAYACAĞIM"

Köşk'te 35 yıldır esnaflık yaptığını belirten Ali Kavcı, baba yadigarı traktörün 46 yıldır kendilerinde olduğunu ifade etti. Baydar'ın anılarını paylaşması, traktör ustası Kavcı'yı da duygulandırdı. İki yıl önce vefat eden babasının 1971 yılında sıfır kilometre olarak aldığı traktörü, ormanda kereste çekmek için kullandığını, annesinin de traktörü çok sevdiğini ve baba mirasını yaşatmasını istediğini belirten Kavcı, "1996 yılında arkadaşlarım Ali Asker Şahin, İsmet Kasar, İmam ve Hasan Dallar ile birlikte bu traktörle Çanakkale'ye gittik. Arkasında da saman bağlama makinesi vardı. 280 kilometrelik yolda hiçbir sorun yaşamadık. O dönemde otobüsleri sollardım. İçindekiler de tebessüm ederek el sallardı. Babam da ormandan kereste taşırdı. Traktörünü çok sevdiği için beni de 1977 yılında sanayideki traktör ustasına çırak verdi. İlk traktör motorunu evimizin önünde söktüm ve topladım. 35 yıldır da traktör tamirciliği yapıyorum. Baba yadigarı bu traktörümüze şimdi tekrar bakım yaptık. Emaneti ömrüm boyunca saklayacağım. Torunlarıma da bu traktör ile ilgili anılarımı sürekli anlatacağım" diye konuştu. Baydar ve beraberindekiler, sorunlarını dinledikleri sanayi esnafından referandumda niçin 'Hayır' oyu kullanmaları gerektiğini anlattı.

Kaynak : aydın denge
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat