Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor

AYDIN 24 SAAT 11 Ocak 2018 12:45
Videoyu Aç Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor
A
a

Sağlıklı ve sorunsuz içme suyu projesi kapsamında il genelinde ciddi yatırımlara imza atan Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Son olarak Köşk ilçesinin en işlek güzergâhlarından birisi olan Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde içme suyu sorununu çözme adına çalışma başlattılar

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ALTYAPI YENİLENDİ
ASKİ ekiplerince yürütülen faaliyetler kapsamında ilk olarak caddeye su sağlayan içme suyu depo ve pompa hatlarını yenilendi. Yaklaşık 3000 metrelik isale hat çalışmalarını tamamlayan ekipler,  çalışmanın ikinci etabı olan şebeke ve abone bağlantılarını yenileme çalışmalarında ise sona yaklaştı. Bu kapsamda da 3500 metre şebeke hattı yenilenerek, insan sağlığına uygun olmayan atıl durumdaki asbest ve çürümüş borular sağlıklı ve uzun ömürlü polietilen borularla değiştiriliyor. Çalışmalar tamamlandığında 6500 metre hat yenilenmiş olacak.
SAĞLIKLI SU, SORUNSUZ İÇME SUYU
Geçmişten gelen birçok önemli altyapı sorununa sahip Köşk’te gerçekleşen içme suyu çalışması ile cadde üzerindeki eski hatlar yenilenerek, sık yaşanan içme suyu sorunlarının önüne geçildi. Öte yandan ASKİ, yapımını gerçekleştirdiği yeni hat ile su kayıp ve kaçakları ciddi oranda önleyerek doğal rezervi korumayı hedefliyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat