MAHŞERDE ALLAH HESAP SORACAK,BU GÜNAHA GİRMEYİN...

AYDIN 24 SAAT 7 Nisan 2017 14:03
Videoyu Aç MAHŞERDE ALLAH HESAP SORACAK,BU GÜNAHA GİRMEYİN...
A
a

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, referandum çalışması için geldiği Karacasu’da ilçe örgütüyle birlikte esnaf ve mahalle ziyaretlerinde bulunup, partililerle broşür dağıttı.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, referandum çalışması için geldiği Karacasu’da ilçe örgütüyle birlikte esnaf ve mahalle ziyaretlerinde bulunup, partililerle broşür dağıttı. Ziyaretlerinde Anayasa değişikliği ile getirilmek istenen tek adam rejimine karşı olduğunu belirten Baydar, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini ilah gibi görüyor. Bazı kendini bilmezler, onu Allah, peygamber gibi vasıflara sokup ilahlaştırıyor. Tek olan Allah’tan başka ilah yoktur. Bu yaptıkları Allah’a şirk koşmaktır. Mahşerde hesap soracak Allah, diyecek ki, bana şirk koşan birine ‘evet’ diyerek, destek oldunuz. Bu günaha girmeyin” diye uyardı.

EFELER DİYARI, PADİŞAHA KUL OLMAMIŞ, TEK ADAMLIĞA MI RAZI OLACAK?

CHP Karacasu İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Güllü Büyükgümüş ve partililerle birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Gümüş’ü de yanına alarak, esnaf ziyaretlerinde bulunan Aydın milletvekili Metin Lütfi Baydar, daha sonra Yaykın, Ataköy ve Yenice mahallelerinde ziyaretlerini sürdürdü. Mahalle muhtarları ile birlikte gittiği kıraathanelerde vatandaşlara referandumda neden “Hayır” oyu vermeleri gerektiğini anlatıp, destek isteyen Baydar, Aydın’ın, Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nda kahramanlık hikayeleriyle dolu, destansı geçmişiyle, övünç duyulan bir il olduğunu söyledi. Baydar, “Burası Aydın, yiğitlerin memleketi, efeler diyarıdır. Padişahlık sistemine isyan etmiş. Padişaha kul olmayı reddetmiş. Şimdi tek adamlığa mı razı olacak? Bu vatan, masa başında kurtarılmadı. Atalarımızın kanlarıyla, bedel ödeyerek kuruldu. Şimdi, bir adama teslim mi edeceğiz? Onun iki dudağının arasında, her şeye 'Evet' mi diyeceğiz? Kendisini ilah olarak görmek istiyor. Tek adam olmak istiyor. Başta ben olacağım, döşte ben olacağım diyor” dedi.

 

YETTİ GARİ BU DÜŞMANLIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Türk milleti’ yerine ‘tek millet’ ifadelerine de tepki gösteren Baydar, “Bu memleket bir sürü Cumhurbaşkanı gördü. Bu geldi, o düşman, bu düşman. O terörist, bu terörist.'' Yetti gayri bu düşmanlık. Bu millet yoruldu. AK Parti seçmeni de yoruldu. Bizim birbirimizden ayrı gayrımız yok. Böyle bir düşmanlık derdindeler. Bir de Türk milleti değilmiş. Tek millet, diyor. Vaz mı geçeceğiz Türklüğümüzden. Bir de 'Hayır' diyenler teröristmiş. Bana terörist diyenin alnını karışlarım” diye eleştirdi.

ŞİRK KOŞANLAR, MAHŞERDE HESAP VERECEK

Son 15 yılın söylemlerine bakıldığında, Cumhurbaşkanı'nı ilahlaştırma çabası içinde olduklarını dikkati çeken Baydar, sözlerini şöyle sürdürdü : “Biri çıktı ‘Allah’ın bütün vasıflarına taşıyan lider’ dedi. Bir diğeri peygamber vasıflarını taşıyan lider, öteki dokunmak ibadettir. Şimdi de, başdanışman yaptığı biri çıkmış, iki rekat namaz kılınmalı. İlah yaratmak istiyorlar. Ben Allah’tan başka ilah tanımıyorum. Bu Allaha şirk koşmaktır. Nisa suresi 48 ayette der ki, şirk en büyük günahtır ve bağışlanmayacak bir günahtır. Kelime-i tevhit ne diyor. Ezanın son cümlesi, ‘La ilahe illallah’. Allah’tan başka ilaha hayır', demektir. Sen ilah mı olmak istiyorsun? Bir miting yapıyor, 7 bin polisle, bir bakan geliyor, 25 polisle. Nesiniz siz? Size oy veren adamdan niye korkuyorsunuz? Bu ne debdebe, bu böbürlenme, bu kibir niye? O yüzden 'Elhamdülillah Müslüman’ız, diyorsak, yarın Huzur-u Mahşer'de, Mahkeme-i Kübra’da hesap var. Diyecekler ki, sen, bana şirk koşana nasıl ‘Evet’ dedin? Soracaklar bunu. Mübarek üç aylardayız. O yüzden ben, gönül rızası ile 'La ilahe illallah' deyip, toprak rengi olan kahverengiye oyumu basıp ‘Hayır’ diyeceğim.”

KÖYLÜ VATANDAŞ: ÇOK ÜZÜLÜYORUZ

Ataköy Mahallesi Muhtarı Cengiz Dedeoluk’un kıraathanesinde yaptığı konuşmanın ardından söz alan Ahmet Hamdi Bircan (58), başkanlık sisteminin dayatılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ne mutlu Türk’üm diyemeyenlerden rahatsız olduğunu ifade eden Bircan, “Ne mutlu Türk’üm diyemeyenleri, sevmiyorum. Bizler şu anda huzur içinde yaşayıp gidiyoruz. Başbakanımız da var. Cumhurbaşkanımızda var. Başkanlık nereden çıktı. Başkanlık olunca ne değişecek hayatımızda. Daha mı iyi olacağız. Sorunlarımız çözülecek mi? Bu, Başkanlık Sistemi'ni anlamış değiliz. Çok üzülüyorum” dedi.

BAŞKANLIK OLUNCA, NE DEĞİŞECEK HAYATIMIZDA?

“Başkanlıkta, başkanlık” diye tutturmasının ardında, yargılanma korkusu yattığını, söyleyen Baydar, “Buranın sorununun çözülmesi için illa ki başkan mı olması gerekiyor. Başkanlık olunca, köyünüzün sorunu mu çözülecek? Başkanlık olmadan çözülemiyor mu?” diye sorması üzerine, tekrar söz alan Bircan’ın, “Türk milleti isek hepimiz kardeşiz. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti, ileriye, diyor. Biz çalışıyorsak, köylüysek, milletin efendisiysek ‘Ne Mutlu Türkiye Cumhuriyeti’ne.’ Atatürk; Benim köylüm çalışkandır, efendidir. Yurtta sulh, cihanda sulh, diyor. Ben bunu istiyorum. Yaradan için konuşuyorum” sözleri vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Kaynak : aydın denge
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat