Mersin; “Sen nerenin vekilisin, Posacı”

AYDIN 24 SAAT 24 Nisan 2019 12:18
Videoyu Aç Mersin; “Sen nerenin vekilisin, Posacı”
A
a

Büyük Menderes’i korumak için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet eden AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’ya yanıt gecikmedi. Posacı’nın, bilgisinin olmadığı çok ilginç bir konuyla gündeme geldiğini ifade eden CHP Efeler İlçe Başkanı Polat...

Büyük Menderes’i korumak için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet eden AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’ya yanıt gecikmedi. Posacı’nın, bilgisinin olmadığı çok ilginç bir konuyla gündeme geldiğini ifade eden CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin; “iğneyi kendine çuvaldızı başkalarına batır” diyerek Posacı’yı eleştirdi.

‘Başka Aydın Yok’ diyerek Büyük Menderes Nehri’nin kirliliği için Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağıran AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’ya, “Sayın vekilin haberi yok galiba ama bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp” diyerek yanıt veren CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin; “Öncelikle Büyük Menderes Nehri Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinden doğan Uşak, Denizli’yi dolaşan ve son olarak Aydın’a ulaşarak denize dökülen bir nehirdir. Bu nehir Uşak ve Denizli’de tekstil ve deri fabrikalarından dökülen arıtılmamış atık sular yüzünden kirlenerek tam olarak 4. Kirlilik derecesiyle il sınırlarımıza giriş yapıyor. Yani son durağı olan Aydın’a zaten aşırı kirlenmiş olarak ulaşıyor. Önce iğneyi kendine batır ve zaten bu konuda görevini fazlasıyla yapan, doğa ve çevrenin korunması için önemli yatırımlar gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediyesini göreve davet etmeden önce Menderes’in kirli bir şekilde bize ulaşmasında büyük emeği geçen Uşak ve Denizli’deki sorumluları davet et görelim” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat