MHP İlçe Kongresi İptal Edilince Tekmeli Yumruklu Kavga Çıktı

AYDIN 24 SAAT 10 Nisan 2017 09:25
Videoyu Aç MHP İlçe Kongresi İptal Edilince Tekmeli Yumruklu Kavga Çıktı
A
a

MHP Efeler İlçe 2. Olağan Kongresi Divan Başkanı MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy tarafından ertelenince bazı partililer tepki gösterdi. Sözlü sataşma salon çıkışı tekme ve yumruklu kavgaya dönüştü.

MHP Efeler İlçe 2. Olağan Kongresi Divan Başkanı MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy tarafından ertelenince bazı partililer tepki gösterdi. Sözlü sataşma salon çıkışı tekme ve yumruklu kavgaya dönüştü.

Başkanlık için Ahmet Baskın ile Kadir  Özdemir'in yarışacağı MHP Efeler 2. Olağan Kongresi için partililer, sabah saatlerinde Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu'nda toplandı. Kongreye MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, MHP Osmaniye Milletvekili ve MYK üyesi Ruhi Ersoy, MHP Aydın İl Başkanı Burak  Pehlivan, MHP'li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve çok sayıda partili katıldı. Kongre öncesi faaliyet raporu okundu ve ardından konuşmalara geçildi. MHP Efeler İlçe Kongresinde açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Burak Pehlivan birlik ve beraberlik mesajı verirken, milletvekili Deniz Depboylu yaklaşan referandum sürecini ve genel merkezin yapısını kongreye gelen delegelere anlattı

MİLLETVEKİLİNİ UYARDI

Depboylu, konuşması sırasında Osmaniye Milletvekili ve MYK üyesi Ruhi Ersoy tarafından "Konuşmanızı toparlayın" diyerek uyarıldı. Depboylu, konuşmasının ardından salondan ayrıldı.

"GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE.."

"Kürsü hakkımı önce kullanmak istiyorum" diyerek kürsüye çıkan Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Genel Merkezini ve Genel Başkanını eleştiren muhalif kesimi ele alan konuşmasının ardından divan başkanı olma yetkisini kullanarak kongreyi erteledi. Ersoy "Görülen lüzum üzerine Milliyetçi-ülkücü hareketin bünyesinde, bu kongrenin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmayacağını görmekteyim. Tüzükten ve yasalardan yetkimi kullanarak, bu kongrenin başka tarihte yapılmasına karar vermiş bulunuyorum" dedi.

SÖZLÜ SATAŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Kongreye katılıp, imza veren 200 delege, kısa süren şaşkınlığın ardından salonu terketti. Salon çıkışında Milletvekili Ruhi Ersoy, kapıda bekleyen bir grup partili tarafından protesto edildi. Sözlü sataşmanın ardından tekme yumruklu kavgaya dönüşen olay, polis ekiplerinin ve diğer partililerin araya girmesiyle sakinleştirildi.

Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat