MİLLETİMİZİN HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

AYDIN 24 SAAT 23 Nisan 2018 12:13
Videoyu Aç MİLLETİMİZİN HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
A
a

CHP Aydın İl Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Tören sonrası konuşma yapan CHP Aydın İl Başkan Ali Çankır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Milletimizin azim ve kararlılıkla egemenliğini eline aldığı, işgal ve tutsaklık zincirlerini kırdığı, kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür bugün . 23 Nisan milletin özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğünün teminatı, çocukların geleceğinin güvencesidir. Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşı'nın milli bir meclis yönetiminde kazanılması mucizesidir.23 Nisan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tescilidir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi: "Bütün cihan bilmelidir ki, artık bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir." Egemenliğe demokrasiye Cumhuriyete sahip çıkma göreviyle karşı karşıyayız’’ dedi.

EGEMENLİK MİLLETİNDİR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin millete ait olan tüm hakları koruyacağına vurgu yapan Çankır ‘’ CHP Tarihten aldığı sorumlulukla başta egemenlik olmak üzere milletimize ait olan tüm hakların korunması için mücadelesini sürdürecektir. Egemenlik hiçbir zümre , çıkar grubu, saray veya kişide değil ,Millettedir.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun ’’ diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat