Milli Güreşçi Ve Olimpiyat Şampiyonları Ahi Evran Üniversitesinde Öğrencilerle Bir Araya Geldi

TÜRKİYE 12 Kasım 2015 20:52
Videoyu Aç Milli Güreşçi Ve Olimpiyat Şampiyonları Ahi Evran Üniversitesinde Öğrencilerle Bir Araya Geldi
A
a

Milli Güreşçi Ve Olimpiyat Şampiyonları Rıza Kayaalp Ve Taha Akgül, Moderatörlüğünü Murat Aydemir’İn Yaptığı Programda Ahi Evran Üniversitesi Öğrencileri İle Bir Araya Geldi.

Milli Güreşçi ve Olimpiyat Şampiyonları Rıza Kayaalp ve Taha Akgül, moderatörlüğünü Murat Aydemir’in yaptığı programda Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.
Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleşen programda milli sporcular başarılarının en büyük hazzını maneviyattan aldıklarını söylediler.
Program öncesinde öğrencilere hitap eden KYK Eğitim Daire Başkanı Dr. Mahmet Zengin, hayatta iken sporcuların kadir ve kıymetlerini bilerek yaşayan hazineleri öğrencilerle buluşturma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.
Gençlik Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Ahievran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Çınaraltı Gençlik Söyleşileri’ ‘Yaşayan Hazineler Gençlik Sohbetleri’ programına KYK Eğitim Daire Başkanı Dr. Mahmut Zengin, KYK Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin, Güreş Kırşehir İl Temsilcisi Rıza Sarıyıldız, kurum müdürleri, sporcu ve öğrenciler katıldı.
“ÖĞRENCİLERİMİZE MİLLİ KİMLİK VERİYORUZ”
KYK Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin, son 10 yılda KYK’da çok önemli deşikliklerin yaşandığına dikkat çekti. Şahin, “Son 10 yılda kurumumuzda çok önemli değişiklikler yaşanıyor. KYK sadece barınma ihtiyacını gideren kurum olmaktan dışarı çıkarak öğrencilerimize milli ve manevi kimlik veren bir kurum haline geldi” dedi.
“KYK’DA ÖNEMLİ DEĞİŞİM VE AÇILIMLAR YAŞANIYOR”
Kredi Yurtlar Kurumu’nda son yıllarda önemli değişim ve açılımların yaşandığına dikkat çeken KYK Eğitim Daire Başkanı Dr. Mahmut Zengin ise, “KYK olarak önemli yatırımlar yapıyoruz. Artık 430 bin kişilik bir aileyiz. Bir yıl içersinde bu rakam 600 bine ulaşacak. Bu imkanları hazırlamak çok kolay olmuyor. 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve akademik gelişimleri için çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi de henüz hayatta iken onların kadir ve kıymetlerini bilmek için yaşayan hazinelerimizi sizlerle buluşturmak oluyor” diye konuştu.
“SOSYAL VE ÖZEL HAYATIMA DİKKAT ETTİM”
6-7 yaşlarında güreşe başladığına işarete eden Milli Güreşçi ve Olimpiyat Şampiyonlarımızdan Rıza Kayaalp, “ Bu spora küçük yaşlarda başladım. Aslında bu birazda aileden kaynaklanıyor. Adım Rıza. Ama ailemde adım Pehlivandı. Bana Pehlivan gel, Pehlivan git deniliyordu. Bayram ve farklı günlerde 3-4 kişi ile tek başıma güreşiyordum. Bu konuda ilkokul öğretmenim beni çok destekledi. Bu seviyelere gelmemde onun çok büyük rolü oldu. Sosyal ve özel hayatıma dikkat ettim. Başarımda beslenme ve antrenmanlarımızın çok büyük rolü var. Kaslarımızı çok yoruyoruz. Çok iyi beslenmemiz gerekiyor. İyi beslenmezsek bir hafta sonra sakatlılıklar başlıyor” ifadelerini kullandı.
“TÜM HAYALİMİZ BAŞARILI OLMAK”
Tüm sporcuların amacının şampiyon olmak olduğunu hatırlatan Milli Güreşçi ve Olimpiyat Şampiyonası Taha Akgül ise, şöyle konuştu:
“Tüm hayalimiz, hedefimiz başarılı olmak, şampiyon olmak, bayrağımızı dalgalandırmak ve İstiklal Marşımızı söyletmek. Başarının en çok mutluluğunu maneviyattan alıyoruz. Maddiyat ise en sonda geliyor. Amerika gibi bir ülkede İstiklal Marşımızı 15 bin kişiye ayakta okutmak çok önemli bir duygu. Müsabakalara besmele çekerek tüm bildiğimiz duaları okuyarak çıkıyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat