Mimar Sinan'daki arazi için halkoylaması yapılacak

AYDIN 24 SAAT 4 Ocak 2018 00:39
Videoyu Aç Mimar Sinan'daki arazi için halkoylaması yapılacak
A
a

Aydın'ın gelişmeye devam eden semtlerinden olan Mimar Sinan'daki Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait 31 bin metrekare arazinin geleceğine Aydın halkı karar verecek.

Aydın halkı 8-16 Ocak tarihleri arasında Atatürk Kent Meydanı'na kurulacak çadırdaki sandıklarda arazinin geleceğiyle ilgili oy kullanarak karar mekanizmasının içinde yer alacak.
Aydın'da daha önce Aydın'ın en değerli arazilerinden olan ve 100 milyon liraya kamulaştırılan 177 dönümlük Aydın Tekstil Alanı'nın geleceğine de Aydın halkı karar vermişti. Yine aynı şekilde Aydın halkı, 25 milyon liraya kamulaştırılan Kuşadası'ndaki TARİŞ Alanı'nın geleceği için de oy kullanmıştı. Aydın Tekstil Alanı, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yeşil alan olarak projelendirildi ve proje onaylandı. Halkoylamasından çıkan sonuca göre hazırlanan proje ilan edildi.

Çerçioğlu'ndan çağrı: “Halkımız oy kullansın”
Aydın halkının oylama çadırına gelip 31 bin metrekarelik arazinin geleceğiyle ilgili oy kullanmasını isteyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu "Aydın'ı halkımızın istekleri doğrultusunda yönetiyoruz. Daha önce de çok kez yaptığımız gibi değerli bir arazimizin geleceğini Aydın halkına soracağız. Halkımız kendisine ait arazinin geleceğine kendisi karar verecek. Halkımız bizi seçse de biz yine de karar mekanizmasının en tepesinde onların olmasına özel önem veriyoruz. Çıkan sonuca göre projeyi hazırlayacağız ve kullanıma açacağız" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat