Minik Kuzey'den kötü haber

AYDIN 24 SAAT 5 Kasım 2018 10:18
Videoyu Aç Minik Kuzey'den kötü haber
A
a

Söke'de 2 hafta önce rahatsızlandıktan sonra hastaneye kaldırılan ve sosyal medyadan vatandaşların hayata tutunabilmesi için kan kampanyası başlattıkları Adem ve Dilay Kor çiftinin çocukları Kuzey bebek, hayatını kaybetti.  


Söke'de ikamet eden Adem ve Dilay Kor çiftinin çocukları Kuzey, yaklaşık 2 hafta önce rahatsızlandı.
Kuzey bebek, anne ve babası tarafından şiddetli karın ağrısı ve ateş şikayetiyle özel bir hastaneye götürüldü.
Hastanedeki tedavinin ardından fenalaşan Kuzey, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
  MİNİK KUZEY İÇİN HERKES SEFERBER OLDU
  Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören minik Kuzey için sık sık sosyal medyadan kan ihtiyacı çağrıları yapıldı.
Çağrıları duyan hemen herkes minik Kuzey'in ihtiyaç duyduğu kanın temini için seferber oldu.
Yaklaşık 2 hafta süreyle hayat mücadelesi veren Kuzey bebek, gece saat 01.30 sıralarında yaşam savaşını kaybetti. Kuzey bebeğin ölümü Söke'de büyük üzüntü doğurdu.
  ÖZEL HASTANE AÇIKLAMA YAPTI
  Özellikle sosyal medyada yoğunlaşan "Kuzey bebeğe hatalı tedavi mi uygulandı?" iddiaları ile ilgili olarak özel hastaneden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Kuzey Kor isimli hasta 18 Ekim 2018 tarihindeki acil servis başvurusundan 1 gün sonra ishal, karın ağrısı ve ateş yüksekliği şikayetleri ile polikliniğe başvurmuştur. Fizik muayenesinde karnında hassasiyet veya defans saptanmadı. Bağırsak hareketlerinin arttığı görüldü. Akut gastroenterit ön tanısı ile gayta mikroskopisi yapıldı. Giardia paraziti görüldü. Parazitler gastroenterit tanısı ile hastaya tedavi başlandı. Hastanın yakınmalarında veya muayene bulgularında akut appandisit düşündürecek herhangi bir bulguya rastlanmadı. Çocuklarda Appandisit ani gelişen ve çocuk cerrahisi uzmanları tarafından tanısı konularak tedavisi yapılabilen bir hastalıktır. Poliklinik başvurusundan sonraki günlerde Appandisit gelişmiş olabilir. Bu durum önceki akut gastroenterit tanısının doğruluğunu değiştirmez" denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat