Nazilli Belediye Başkanlık Makamına İkra Kılıçaslan Oturdu

AYDIN 24 SAAT 24 Nisan 2017 13:33
Videoyu Aç Nazilli Belediye Başkanlık Makamına İkra Kılıçaslan Oturdu
A
a

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolayısıyla makam koltuğunu Fatih İlkokulu 4/D sınıfı öğrencisi İkra Kılıçaslan 'a devretti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolayısıyla makam koltuğunu Fatih İlkokulu 4/D sınıfı öğrencisi İkra Kılıçaslan 'a devretti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Fatih İlkokulu Müdürü Fatih Tokcan, Müdür Yardımcısı Mustafa İhsan Çelik, 4/D Şubesi Sınıf Öğretmeni Filiz Boluvat ve öğrenciler İkra Kılıç, Çağtay Taşkın ile Mehmet Efe Acar Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın makamına gelerek çiçek takdim ettiler.
Temsili Belediye Başkanlığı için makam koltuğunu devralan İkra Kılıçaslan; “Hepinizin bildiği gibi 23 Nisan, Atatürk’ün Milli Egemenliğin temelini attığı gündür. Türk çocukları ve dünya çocukları el ele kutladığı 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün halkımıza kutlu olsun. Şu an çok mutluyum, çünkü büyüklerimden sevgi ve değer görüyorum. Büyüklerimiz bize güveniyorlar. Ben bu sevginin, güvenin ve değerin sonucu olarak bütün çocukların adına buradayız. Bize duyulan bu sevgi ve değer o kadar büyük ki Sayın Belediye Başkanımız, kısa süre de olsa makamını bana devredebiliyor. Bana bu mutluluğu yaşattığı için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sayın belediye başkanım, bizler de bu güvene, sevgiye ve değere layık olacağız. Dünya çocukları ile el ele barış ve mutluluk içinde yaşayacağız. Sevgili arkadaşlar, unutmayalım ki gelecek biziz. Aydınlık ve güzel günler bizleri bekliyor. Bu duygularla bir kere daha hepinizin Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu.
Temsili olarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan öğrenci İkra Kılıçaslan daha sonra beraberinde gelen sınıf arkadaşları Çağtay Taşkın ile Mehmet Efe Acar’ın isteklerini dinleyerek tek tek not aldı. İlk olarak halkın ve arkadaşlarının istek ve taleplerini Belediye Başkanlığı kutluğunu devralan İkra Kılıçaslan’a sınıf arkadaşı Çağtay Taşkın iletti. Taşkın öncelikle eğitime ve okullara önem verdiği önem için Başkan Alıcık’a teşekkürlerini belirterek; “Fatih İlkokulu olarak okulumuza yaptıklarınız her şey için çok teşekkür ediyoruz. Sizden Nazillimiz ve okulumuz için bazı isteklerimiz var; hepimizin bildiği gibi ilçemizde çocuklar sokaklarda top oynuyorlar. Bu nedenle çocuklar için top sahaları yapılmasını istiyoruz. Yeşil alanlar giderek azalıyor. Bu nedenle daha çok yeşil alan olması için binaların yüksek katlı ve depreme dayanıklı şekilde yapılmasını istiyoruz. Çocuklar, yaşlılar ve engelliler için her binada asansör olacak şekilde imar izni verilmesini istiyoruz. Geri dönüşümün önemli olduğu günümüzde geri dönüşüm kutularının daha da artırılmasını istiyoruz. Barınaklarda bakılan hayvanların daha iyi şartlar altında bakılarak onların da birer canlı olduğunun unutulmamasını istiyoruz. Özellikle yağmurlu havalarda sokaklarda su birikintileri yürümemizi zorlaştırıyor. Alt yapının ve yollarımızın bu sorunlarımızı çözecek şekilde iyileştirilmesini istiyoruz. Nazillimize gelen misafirlerimiz için daha güzel konuk evleri ve oteller yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Öğrencilerden Mehmet Efe Acar ise ; “İlk olarak Nazillimize yaptıklarınızı basından takip ediyoruz. Halkımızın ve okul olarak bizlerin sizlerden isteklerimiz var. Bunlar; Parklarda küçük çocukların düştüğü zaman yaralanmamaları için zeminlerinin sünger vb. yumuşak malzemelerle kaplanması. Çocukların daha eğlenebilmesi için lunapark oyuncaklarımızın artırılması. İlçemizin kavurucu sıcaklarında çocukların serinlemesi için su parklarının yapılması. Her mahalleye 10-14 yaş grubu çocuklar için ayrı oyun alanlarının oluşturulması.   Okulumuz Fatih İlkokuluna teneffüs ve öğle aralarında oturabilmemiz için en az 10 tane bank.  Son olarak ormanlık ve yeşil alanlara bisiklet ve yürüyüş yolları yapılmasını istiyoruz. Ayrıca bizler bütün hizmetleriniz ve anlayışınız için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık eşliğinde arkadaşlarından gelen istekleri dinleyen İkra Kılıçaslan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın sloganı olan “biz söz verir yaparız. Sıraladığınız istek ve taleplerin her biri tek tek dikkate alınarak hayata geçirilecektir” dedi.
Başkanlık Makamını bir süreliğine İkra Kılıçaslan’a bırakan Başkan Haluk Alıcık öncelikle Çocukların bayramını kutlayarak  “Tüm Türkiye'de bu gün her makama çocuklarımız oturuyor. Belediye Başkanlığı önemli ve sorumluluğu ağır olan bir görevdir. Şehirlerin sahipleri belediyelerdir. Çünkü şehrin idarecilerine baktığımız zaman halkın oyu ile seçilerek gelinen tek makam Belediye Başkanlığıdır. Dolayısı ile devamlı halkın içinde olan, halkın sorunları ile bire bir yüz yüze olandır. Halkın da sorununu en rahat şekilde ifade ettiği bir kurumdur Belediye. Evet bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Türkiye'nin başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere Başbakanlığına kadar her makamına çocuklarımız oturuyor. Bunun amaç ve gayesi yarının gençleri ve yöneticileri olan çocuklarımıza bu makamları sevdirmek. Bu makamlarda kendilerinin de olabileceğini benimsetmektir. Zaten burası sizin makamınız. Biz bu gün taşıdığımız bayrağı sizlere devredeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sizler sayesinde hep var olacaktır. Sizler aldığınız eğitimle ailenize, büyüklerinize ve özellikle de milletinize karşı duyduğunuz saygı ve sevgi ile bu ülkeyi dimdik ayakta tutacaklarsınız. Bizler sizlere güveniyoruz.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı Kutluyorum” dedi.

Makam ziyareti sonunda Belediye Başkanı Haluk Alıcık çocuklara hangi takımı tuttuklarını sordu. Makam koltuğuna oturan İkra’nın Beşiktaş taraftarı olduğunu öğrenen Haluk Alıcık kendisine hediye edilmiş olan üzerinde Beşiktaşlı futbolcuların imzası bulunan Haluk Alıcık yazılı Beşiktaş Formasını İkra’ya hediye etti. Diğer çocukların Galatasaray taraftarı olduğunu öğrenen Haluk Alıcık en kısa süreçte onlara da birer Galatasaray Forması alarak hediye edeceğini söyledi. Alıcık kendisinden özel olarak imza isteyen İkra, Çağtay ve Mehmet Efe’ye kendileri için hazırlattığı hediyelerini vermeyi de ihmal etmedi.
 
Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat