NAZİLLİ’DEN ÇANKIR’A TAM DESTEK

AYDIN 24 SAAT 5 Ocak 2018 14:09
Videoyu Aç NAZİLLİ’DEN ÇANKIR’A TAM DESTEK
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkan adayı Ali Çankır, CHP Nazilli İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek delegelerle buluştu.

7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak olan CHP Aydın İl Kongresi’nde il başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Çankır, CHP Nazilli İlçe Örgütü’nde partililer ve il delegeleriyle bir araya geldi. İl Başkan Adayı Çankır’ı, CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, İlçe Yönetimi, CHP Nazilli Kadın ve Gençlik Kolları, Belediye Meclis üyeleri, eski ilçe başkanı Cavit Yenipazarlı ve çok sayıda partili karşıladı. CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci ve İl Başkan Adayı Ali Çankır’ın partililere yaptığı konuşmaların sık sık alkışlarla kesildiği görüldü. İl başkan adayının Nazilli’den çıkması, ilçe örgütünde büyük sevinçle karşılandı.

“16 İLÇENİN AÇIK DESTEĞİ VAR”

Başkan adayı Ali Çankır’ı tebrik ettikten sonra önemli açıklamalarda bulunan CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, “Türkiye’nin içinden geçtiği süreci de değerlendirerek biz Aydın’da böyle bir beraberliğin yaşanması gerektiğine inanıyorduk. Aydın’da böyle bir tablonun yaratılmasına vesile olduk. Bu kendiliğinden oluşmadı, zorlu bir süreçten geçtik. Bunun için biz ilçe başkanları, belediye başkanlarımız, Büyükşehir belediye başkanımız ve milletvekillerimiz bu işe katkı koydular. Öncelikli hedefimiz 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ve ardından gelen genel seçimlerde büyük başarı yakalamak. Yerel seçimler bizim için çok önemli, Büyükşehir bizim için çok önemli, aynı şekilde ilçe belediyeleri bizim için çok önemli. İnşallah Ali Çankır’ın başkanlığında bu seçimlerden zaferle ayrılacağız. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Kendisinin seçileceğinden kuşku duymuyorum, şu an da tek aday ile seçime gidiyoruz gibi gözüküyor. Kendisine 16 ilçenin açık desteği var. Bugün Nazilli İlçe Örgütü’müzde yaptığımız toplantıda da gördünüz. Bu ışığı, bu meşaleyi Aydın’da yaktık diğer illere de örnek olmasını temenni ediyorum. Ali Çankır’a bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu söylüyorum” dedi.

“DUVARLARI KALDIRMAK, KÖPRÜLER KURMAK ZORUNDAYIZ”

CHP Aydın İl Başkan Adayı Ali Çankır, Nazilli İlçe Örgütü ziyaretinde il delegeleriyle tek tek tokalaştı ve partililerle yakından ilgilendi. Kendisine verdikleri destekten dolayı tüm parti üyelerine teşekkür eden Çankır, “Öncelikle şunu söylemek istiyorum. İlçe başkanlarımız, örgütümüz ve her bir üyemiz 2019’da Türkiye’nin önüne konan seçimin ciddiyetinin farkında. Yapılan değerlendirmelerde, 2019’daki seçimde sarayın egemenliği mi, milletin egemenliği mi ile ilgili karar verileceğinin bilincinde olduklarını gösterdiler. Bu yüzden güçlü bir il yapısı, birlik ve beraberliği sağlayacak bir il yapısı istediler. Bu yolda yürürken isimler üzerinden gidilmedi. Birlik ve beraberlik üzerinden gidildi. Bizler de bu anlayışla yola çıkacağız. Oluşturacağımız yönetimle aldığımız sorumluluğun farkındayız. Bu sorumluluğu almaya da hazırız. Ben her yerde şunu söylüyorum. Biz duvarları kaldırmak, köprüleri kurmak zorundaydık. Bu köprüler kuruldu. Buradan aldığımız güçle 2019 yerel seçimlerinde Aydın’ın 17 ilçesinde de Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanacağına, Büyükşehir belediyemizin de güçleneceğine inanıyorum. 2019 genel seçimlerinde ise o sandıktan demokrasiyi, adaleti ve parlamenter sistemi çıkaracağımıza inanıyorum. Buna bütün örgütümüz hazır. İl başkanı adayı olarak yönetici arkadaşlarımızla birlikte buna hazırız” şeklinde konuştu.

”BİRLİK VE BERABERLİĞİN NAZİLLİ’YE YANSIMASI OLACAK”

2019 yerel seçimlerde Nazilli Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağının dalgalanacağını söyleyen Ali Çankır, “Aslında birlik beraberliğin ışığını Nazilli yaktı ve bunun önümüzdeki seçimlerde Nazilli’ye yansıması olacak. Çünkü biz Nazilli’de bu birlik beraberliği sağlayarak yola çıktık. Benim kendi ilçemde bu birlik beraberliği sağlamadan yola çıkmamın bir inandırıcılığı olmazdı. İlçe başkanım Ali Deveci’nin, ilçe yönetiminin ve Nazilli örgütünün teveccühleriyle biz bu birlikteliği sağladık ve buradan aldığımız güçle bunu bütün Aydın’a yaydık. Bu birlikteliğin gücüyle 2019 yılında yapılacak olan her iki seçimden de Cumhuriyet Halk Partisi’nin zaferle ayrılacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat