Neden Aday Oldum

AYDIN 24 SAAT 25 Kasım 2018 12:34
Videoyu Aç Neden Aday Oldum
A
a

Didim Belediye Başkan A.Adayı Murat Kalaycı

Neden Aday Oldum

Didim’in hikâyesi bu satırlara sığamayacak kadar büyük ve biz bu hikâyeye, hızlı, prensipli ve inançlı bir şekilde çalışarak güzellik, estetik ve ihtişam ekleyeceğiz, yani, eksiklikleri en hızlı şekilde hayata geçireceğiz…

Didim’in geleceğe kaliteli bir “turizm kenti” olarak ulaşması için projeler ürettik ve hepsini en güzel şekilde sonuçlandıracağız.
Didim için gerekenler yapılacak… 
Didim için hazırladığımız ve önceliği yüksek olan, acil eylem planlarımız var çünkü ciddi manada değersizleştirilmiş, olması gereken ve yapılması gereken, fakat yapılmamış çalışmalar sebebiyle değer kaybına uğramış bir şehir ortaya çıkarılmış durumda.

Değeri son derece yüksek bir turizm kenti ne yazık ki içler acısı durumdadır. Olması gereken turizm kenti görüntüsünden son derece uzak bir noktadayız.

Şehir giriş ve çıkışlarından, şehir içindeki keşmekeş görüntülere, düzensiz sahillerden, sokak kirliliklerine, sokak düzenlemelerinden, aydınlatma sistemlerine, park bahçe düzenlemelerinden, kaldırımlara kadar yapılması gereken birçok öncelikli çalışma acil bir şekilde yapılmalıdır.

Gerçek bir tatil kenti olma yolunda çalışacağız…
Özellikle, ana arter üzerinde bulunan binaların dış cephe boyaları başta olmak üzere, dış cephede yer alan, klima, anten ve üst teraslarda yer alan güneş enerjisi, su deposu gibi kötü görüntüler ortadan kaldırılarak, düzenlenmesi sağlanacaktır…

Şehir bir Anadolu kasabası görüntüsünde, silik, sönük ve hareketsiz durumdadır, bu görüntüsünden mutlaka kurtarılmalıdır.

Şehir içi parklar, sokaklar, caddeler acilen düzenlenmeye ihtiyaç duymaktadır. Yapılan parke taşı yollar, kaldırımlar berbat durumda ve yeni baştan sökülerek mevcut malzemeler ile yeniden kaliteli bir işçilik uygulanarak düzeltilmelidir.

Genel olarak yaş ortalaması yüksek olan yaşayanlarımızın ve çok daha düzenli kentlerden gelen ziyaretçilerimiz için bu yollar ve kaldırımlar kullanılabilir durumda değildir.
Yapılan ve sözde hizmete açılan tüm parklar, terk edilmiş görüntüdedir. Kullanımdan uzak, bakımsız ve perişan haldedir. Başta peyzaj çalışmaları ve temizlik sorunları olmak üzere düzenlenmesi ve çağdaş şehircilik örneklerini içinde barındıran birinci sınıf çalışmalar acil olarak yapılmalıdır.

Hizmet kalitemizi yükselteceğiz…
Daha kaliteli insan yaşamı ve halkın rahatı için toplu yaşam alanlarının mevcut kalitelerini yükselterek, hem görsel, hem yaşanabilir, zaman geçirme mekânları oluşmasını sağlayacağız.
Yapılması gereken çalışmalar hızlı bir şekilde hayata geçirilmeli ve uygulanmalıdır, çünkü elimizde değeri yıllar geçtikçe kayba uğratılmış bir şehir mevcut. Kaybedilmiş değerleri yeniden kazanmak ve üzerine değer katmak için göreve talibim…

Sahillerimize değer katacağız…
Birçok alanda olduğu gibi, Mavişehir ve Fevzipaşa sahil şeritleri son derece bakımsız ve kontrolsüz bir şekilde yıllar önce kullanıma açılmış, ve yıllar içinde yıpranarak işlevinden uzaklaşmıştır. Bu da mevcut turizm kentleri kalitesi açısından Didim için son derece kötü örnekler oluşturmaktadır.

Tüm bu sahiller, halka açık halde ve bir “Beach Club” kalitesi taşıyan özelliklerde düzenlenerek ücretsiz bir şekilde halkımızın kullanımına açılacaktır.

Bununla birlikte, Fener koyu ve o bölgede yer alan sahillerin de düzenlenerek kullanılabilir hale getirilmesi gerekmektedir. Çünkü Didim’in tüm turizm yükünü çekmekte olan Altınkum sahili kirlilik ve sağlık açısından artık tehlikeli boyutlara ulaşmıştır.

Yeni çarşılar oluşturacağız…
Trafiğe kapatılması, ziyaretçilerin rahatça dolaşarak, keyifle vakit geçirmesi için tasarlanacak sokaklar ve caddeler ortaya çıkarılmalıdır. 
Araçların oluşturduğu şehir yoğunluğunun önüne geçerek, anakent şehir ortamından uzaklaştırılmalı, tatil kenti özelliklerini taşıması için çalışılmalıdır.
Didim’in turizm kalitesinin yanı sıra, çarşı ve sokak kalitesinin de acil şekilde arttırılması gerekmektedir. Merkezi bir çarşılaşma çalışması başta olmak üzere, çeşitli çarşılar oluşturularak, alternatifli alış veriş parkurları ve çeşitliliği sağlanmalıdır. Cumhuriyet Caddesi Didim’in en çok kullanılan alışveriş alanı olmasına rağmen, ilk bakışta bir çarşı görüntüsü veya ana cadde görüntüsü sergilemekten uzaktır. Öncelikli olarak bu caddemizi Didim’e yakışır bir cadde haline getireceğiz. Gün boyu ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar hareketli bir cadde oluşturmak amacıyla çalışmalar yapılacaktır. 
Sabah belli bir saatten sonra trafiğe kapatacağımız cadde üzerinde yapacağımız yeni ve görsel çalışmalarla ilk bakışta farklılığımızı ortaya koyacağız.

Cadde üzerinde yer alan gereksiz tüm fazlalıklar kaldırılacak ve esnafın da kaldırımlara taşmaları engellenerek caddeye nezih bir kimlik kazandırılacaktır.
Turizm alanında eğitimli insanlar yetiştireceğiz…
Turizm konusunda faaliyet gösteren tüm esnaf ve işletme sahiplerine sezon başlarında turizm nedir, nasıl yapılmalıdır, turistlere nasıl davranılmalıdır, turizmde amaçlar ve araçlar konularında eğitim seminerleri vereceğiz.

Didim’de iş yapan, ticaretle uğraşan ve turizm konusunda faaliyet gösteren insanların iyi bir eğitime sahip olmalarını mutlaka sağlamak zorundayız. Cezai işlem yapmakla veya kontrollerle iyi bir esnaf profili yaratılamıyor, bunu daha önceden görev yapan yöneticilerimizde gördük ve yaşadık.

Biz, bunun yerine, eğitimli bir Didim esnafı ve turizmcisi yaratacağız, böylece yaşanan birçok aksaklığın önüne geçmiş olacağız. Bu eğitimler zorunlu hale getirilecek ve bilinçli bir Didim esnafı oluşturulacaktır.
Bu seminerlere yüksek katılım sağlamak için bir festival havasında düzenleyeceğiz. Konusunda eğitimli ve uzmanlaşmış olan eğitimcilerle, her yıl tekrarlayarak esnaf ve işletmeci arkadaşlarımızın bilinçli ve eğitimli olarak işlerini keyifle yapmalarını sağlayacağız. Zorunlu dil eğitiminin de yer alacağı bu projemizle, daha kaliteli hizmet sunan bir Didim oluşturacağız…
Turizm çeşitliliği için çalışacağız…
Didim’de yapacaklarımız, sadece inşaat alanlarının genişlemesi veya inşaat sektörüyle ekonomik hareket sağlamak değildir…
İnşaat sektörü ile ayakta kalan bir ekonomi modelinden, yılın her ayında turizm girdileri, aktiviteleri ve destinasyonları olan, turizm kenti hüviyetine kavuşmuş bir Didim için çalışacağız.
Sadece Avrupa turizm girdileri ile değil, Uzakdoğu turizm girdileri sağlamak amacıyla gerekli internet çalışmaları, fuar çalışmaları ve tanıtımları, başlıca üzerinde çalışacağımız konular olacaktır. 
Günümüzde, fuarlardan daha çok internet üzerinden etkili ve amacına uygun tanıtımların daha büyük kitlelere ulaşmanın en kısa yolu olduğunun farkındayız, bu tanıtım kampanyalarını ciddi boyutta ele alarak gerekli sonuca ulaşacağız…
Sağlam bir tanıtım kampanyası altyapısı ile Didim artık, internet üzerinde günümüz şartlarına uygun bir tanıtım kampanyası yürütecek ve hedeflerine ulaştırılacaktır.
Ulusal anlamda, spor aktiviteleri, sanat aktiviteleri, kültür aktiviteleriyle desteklenerek turizmin ilerlemesi için Didim’in ana besin kaynağı olacaktır.
Bisiklet yolları, koşu ve yürüyüş yollarıyla desteklenecek, hobi bahçeleriyle aktiviteleri arttırılacak olan yeni Didim için gerekli enerjiye, bilgiye, eğitime ve ekibe sahip olduğuma inanıyorum.

Markalaşmış bir Didim için çalışacağız… 
Projelerim arasında yer alan ve en çok üzerinde mesai harcadığım “bisiklet şehri” projemizi en kullanılabilir ve en kaliteli şekilde hayata geçireceğim. Büyük şehir belediyemizle işbirliği içinde çalışarak, en kısa zamanda bunu sağlamak istiyorum. 
Didim’i bisiklet şehri ilan etmekle kalmayacağız, kuracağımız bisiklet takımımız için en iyi hocaları bir araya getirerek, gelecekte Didim’in adını duyuracak bir kulüp oluşturacağız. Didim’de yaşayan gençlerimiz bu spora teşvik edeceğiz. Yurt içi ve yurtdışında yarışmalara katılacak bu kulüp ile Didim bu spor dalında söz sahibi olacaktır.

Açacağımız birçok spor ve aktivite kurslarıyla gelecekte başarılı olacak gençlerimize şans tanıyacağız. 
Mevcut festivallere çok daha etkili yeni festivaller ekleyerek mevcut durumda düzenlenenleri de ulusal ve uluslar arası arenada adından söz edilir konuma taşıyacağız.

Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız…
Turizm Kooperatifi projemizle koordineli birçok projemiz yer almaktadır. Tüm bunların yapılabilmesi için kooperatif projemizi de hayata geçireceğiz…
Otoban çıkışından itibaren Didim’e ulaşılana kadar yol güzergâhı üzerine dev totem çalışmaları yaparak, Didim’in cazip turizm kampanyalarını duyururken, yol boyunca Didim isminin de ezberlenmesini sağlayacağız.
Mavişehir, Fevzipaşa Mahallerine kreş projelerimiz mutlaka yapılacaktır. Sadece gün içinde hizmet veren bu kreşlerimize ek olarak, Turizm çalışanlarına hizmet verecek gece kreşimiz de Altınkum Mahallemizde hizmet verecektir.
Didim için gelecek güzel olacak…
Tüm bu projeler ve daha fazlası için Didim, kendi kendini yenileyebilecek güce ve imkâna sahiptir, bunu çok iyi biliyor ve yapabileceğimize inanıyorum. Parçalanmış olan siyasi görüşlerin bile bu yapılabilir ve uygulanabilir projelere hayır diyeceğini sanmıyorum.
Amacım, kimseyi kötülemek değil , ne şimdiki yönetimleri, ne daha önceden görev yapanları, geçmişte olanları yaşamak veya yaşatmak yerine, geleceği inşa edebilmenin heyecanını yaşıyorum…
Kamuoyunu bilgilendirme ve halk ile iç içe olmaya her zaman devam edeceğim, her platformda bulunmaya Didim için yapılacak her türlü katkıya hazırım. Asla halktan uzak bir insan olmadım ve olmayacağım, genç yaşlarda başladığım turizm ve ticaret hayatımda, halkın içinde olmanın ne demek olduğunu, gerçek hayatın, halkla işbirliği ile yaşandığının bilincindeyim.
Kendimi halktan birisi olarak ve halkın adamı olarak yetiştirdim, halkın içinde olmak ve Didim için çalışmak en büyük arzumdur… 
Didim için güzel günlerin olacağına inanıyorum umudumu asla kaybetmedim, Didim halkının da bu yönde beklentilerini biliyorum.
Didim’i tüm dünyanın tanıdığı, adını duyduğu zaman, saygı duyacağı bir kent haline getirmek için çalışmalarımı ve projelerimi üretmeye devam edeceğim…

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat