Nevruz İncirliova’da coşkuyla kutlandı.

AYDIN 24 SAAT 22 Mart 2017 11:16
Videoyu Aç Nevruz İncirliova’da coşkuyla kutlandı.
A
a

21 Mart Nevruz Bahar Bayramı, İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde coşkuyla kutlandı.

21 Mart Nevruz Bahar Bayramı, İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde coşkuyla kutlandı.

Nevruz İncirliova’da coşkuyla kutlandı.
 

Nevruz Ateşinin yakılmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir konuşma yapan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “Nevruz, Türk Kültürünün vazgeçilmez bir unsurudur. Orta Asya Türk Devletleri tarafından tarih boyunca kutlanmakta olan ve Ergenekon Destanı’nın çıkışı gününü de simgeleyen bu bayram insanlığın birliğe beraberliğe ve kardeşliğe duyduğu özlemi pekiştirmektedir. İncirliova Belediyesi olarak halkımızla iç içe olup kültürel mirasımız olan Nevruz Bayramı’nı birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı etkinliklerle birlikte olacağız. Baharın müjdeleyicisi, hürriyetin simgesi Nevruz Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlen Nevruz Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Kale ile vatandaşlar temsili demir döverken ateş üstünde atladı. İncirliova Tarihi Alperen Mehter Takımı, İncirliova Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Judo Takımının gözterileri etkinliğe renk katarken, etkinlik sonrası İncirliova Belediyesi tarafından vatandaşlara pilav ikramı yapıldı.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat