ÖZDEMİR TEKRAR ADAY

AYDIN 24 SAAT 6 Ocak 2018 16:35
Videoyu Aç ÖZDEMİR TEKRAR ADAY
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, 12 Ocakta yapılacak olan kongrede tekrar aday olacağını açıkladı.

CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı görevine 2016 ocak ayında başlayan Ayşe Özdemir, Türkiye’de CHP’nin en çok oy aldığı 5’inci il olmasında emeği geçen kadınlara teşekkür edip oy oranını daha da arttırmak için kongrede tekrar aday olduğunu söyledi. Özdemir, Türkiye genelindeki sıralamaya göre ilk 5’te yer alan Aydın’ı kadınların büyük gayretleriyle daha da yukarılara çıkararak ilk üçe koymayı hedeflediklerini belirtti.
CHP Aydın İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında adaylığını açıklayan Özdemir, “İlçe kongrelerini başarılı bir şekilde tamamladık. Partililerin tekrar başkan adayı olmamı istemesi üzerine hiç düşünmedim ve gerçekten arkama, yanıma, sağıma ve soluma bütün örgütü alarak bunu gönülden ve istekli bir şekilde yola çıkmaya tekrar karar verdim. Hiç düşünmeden hiçbir hesap yapmadan sadece size güvenerek yola çıktım ve bu yolda sizlerle beraber çok güzel yürüyüş yapacağımızı biliyorum” dedi.
“BİZİM SADECE İKTİDAR OLMA HESABIMIZ VAR”
Partililere inandığını ve güvendiğini dile getiren Başkan Özdemir, “Her şeyden önce benim yanımda olmanız bana güç verdi. İlçelere dolaşırken ilçelerle beraber çalışmalarımızda o sıcak ilginizi her an yüreğimde hep hissettim. Zaten baş ağrının nedeni nedir biliyor musunuz? Samimi olmak eğer o samimiyeti karşılıklı olarak birbirimizi geçirebildiysem ne mutlu bize diyorum. Sizlere bir kez daha benimle beraber bu yola eşlik ettiğiniz için benimle beraber yola çıktığınız için bana güvendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Kadın kolu başkanları olarak yola çıkarken ekibimize güveniriz, arkadaşlarımızı yanımıza alırız ve hiçbir hesap yapmayız. Sadece partimiz, vatanımız, halkımız için çalışırız. Bizim orada burada herhangi bir yerde olmak gibi ince hesaplarımız hiç olmadı. Sadece iktidar olma hesabımız vardır.  Bizim çıktığımız bu yolda önce yerelde sonra genelde tek amacımız Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidar yapmak olacak ve tek amacımız Atatürk'ün mirası olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni hem koruma hem de iktidar yapmak olacak başka bir amacımız olamaz” diye konuştu.
“İKTİDARIN YOLUNDA İLK ADIMIMIZI ATIYORUZ”
Türkiye nüfusunun yarısının kadın, yarısının da onların eşleri ve çocuklarından oluştuğunun altını çizen Özdemir, “Eğer kadınlar ayağa kalkarsa iktidar olmak için hiçbir kimse bize engel olamaz.  Bugün kadınlar hep beraber ayağa kalktık ve iktidar olma yolunda ilk adımı atıyoruz. İnanıyorum da kesinlikle ve kesinlikle Aydın'da bu güne kadar görülmemiş en yüksek oyu alacağız.  İnanıyorum ki iktidarın yolu Aydın'dan geçecek” şeklinde konuştu. 
“17 İLÇEYİ ALACAĞIZ”
Aydın’ın 17 ilçesinin CHP’nin olması için gereken bütün mücadeleyi kadınlar olarak vereceklerini ifade eden Özdemir, “Bütün ilçelerde CHP bayrağı dalgalanacak. Büyükşehir Belediyesini tekrar alıp Özlem Çerçioğlu’nu başkan seçeceğiz. Bütün Aydın CHP İktidarI ile rahat bir nefes alacak. Ankara'ya diyoruz ki buradan biz iktidar olmak için yola çıktık bütün illeri de iktidara davet ediyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat