Parkı kütüphaneye çevirdiler

AYDIN 24 SAAT 30 Mart 2017 10:19
Videoyu Aç Parkı kütüphaneye çevirdiler
A
a

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Tataristan Bugulma Parkı’nda buluşan gencinden yaşlısına onlarca kişi kitap okuyarak okuma bilincine dikkat çekti.

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Tataristan Bugulma Parkı’nda buluşan gencinden yaşlısına onlarca kişi kitap okuyarak okuma bilincine dikkat çekti.

Parkı kütüphaneye çevirdiler

Aydın’da Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında İl Halk Kütüphanesi, Aydın Gençlik Merkezi ve Türk Kütüphaneciler Derneği Aydın Şubesi tarafından organize edilen kitap okuma etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sıcak ve güzel havayı da fırsat bilen vatandaşlar ve öğrenciler Tataristan Bugulma Parkı’nda buluşarak kitap okudu.

Böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar, okumanın zamanı ve yaşının olmadığını, kitap okumak için kütüphanede olmanın gerekmediğini, her yerin kütüphane olabileceğini belirterek, herkesi kitap okumaya davet etti.

Kitap okuma etkinliğine katılan Efeler Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Başaran, “Kütüphanecilik haftasında okuma adına farkındalık oluşturma adına, Aydın Kent Meydanında çocuklarımızla birlikte buradayız. Okuyan yazan özelliklede düşünen nesillerin her geçen gün artması adına ne gerekiyorsa bunun adına çalışmalar yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Bunun adına bugün de buradayız. Okumadan yazmanın yada düşünmenin mümkün olamayacağını düşünen bir insanım. Bunun için herkesi kitap okumaya davet ediyorum” dedi.

Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay’da kitap okuma etkinliğine katılarak, “Bugün burada sokakta okumaya çalışıyoruz. Okumanın ne kadar önemli bir şey olduğunu insanlara hissettirmeye fark ettirmeye çalışıyoruz” diyerek kitap okudu, öğrenciler ve vatandaşlarla sohbet etti.

Kitap okuma etkinliği, vatandaşların ve öğrencilerin yaklaşık bir saat kitap okumasının ardından sona erdi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat