ŞAFAKDER'den geleneksel keşkek hayrı

AYDIN 24 SAAT 16 Mayıs 2018 11:02
Videoyu Aç ŞAFAKDER'den geleneksel keşkek hayrı
A
a

Nazilli Şafak Yıldız Derneği Geleneksel Keşkek Hayrı’na bu yıl da devam etti. Şehit Ahmet Işılakça Parkı’nda yapılan hayır yemeğine çok sayıda vatandaş katıldı.Aydın’ın Nazilli ilçesinde 2003 yılında kurulan Şafak Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği (ŞAFAKDER), yapmış olduğu etkinliklerle faaliyetlerini aralıksız olarak devam ettiriyor. Hali vakti yerinde olmayan vatandaşlara yardım amacıyla kurulan dernek, Dumlupınar Mahallesi Şehit Ahmet Işılakça Parkı’nda 15. Geleneksel Keşkek Hayrı’nı gerçekleştirdi. Keşkek hayrına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, CHP Nazilli İlçe Yönetimi, CHP Nazilli Kadın Kolları, İYİ Parti İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ve ilçe yönetim kurulu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar, Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi Atila Talay, Avni Yeloğlu, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Dernek Başkanı Mustafa Ekimci, “ŞAFAKDER bu yıl 15’inci yılını kutluyor. Bu zamana kadar geride bıraktığımız 14 yılda çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunduk. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sünnet ettirdik. Sünnet törenlerimize Sağlık Bakanlığı’ndan gelen baskılar sonucu devam edemiyoruz. Keşke Hayrı etkinliğimizi ise geleneksel hale getirdik. Aynı zamanda yoksul, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, evi yanan vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımlar yapıyoruz. Bundan sonra da etkinliklerimiz vatandaşlarımızın katkısıyla devam edecek. Keşkek hayrımıza katılan ve destek sağlayan herkese teşekkür ederiz. “ dedi. 

ŞAFAKDER’in kültürel faaliyetlerin yanı sıra iftar yemeği, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına sünnet töreni gibi etkinliklerde bulunan derneğin aynı zamanda yüksek öğrenimi kazanmış çocuklara ayni ve nakti yardım yaptığı öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat