Sarı; “İYİ Parti Aydın’da 6 ilçeyi de kazanacaktır”

AYDIN 24 SAAT 28 Ocak 2019 11:33
Videoyu Aç Sarı; “İYİ Parti Aydın’da 6 ilçeyi de kazanacaktır”
A
a

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Aydın’da Millet İttifakı çatısı altında Kuşadası hariç 5 ilçede işbirliğine gidilecek olmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Kuşadası dahil 6 ilçeden de İYİ Parti’nin seçimlerden zaferle çıkacağını söyleyen Sarı, CHP ile işbirliği noktasında da sahada bir ve beraber olacaklarını söyledi. 

“KUŞADASI ADAYIMIZ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BELLİ OLACAK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in imza altına aldığı yerel seçimdeki ittifak protokolü kapsamında, Büyükşehir ve 11 ilçede CHP adaylarının gösterilmesi kararlaştırılırken, İYİ Parti’nin ise 5 ilçede kendi adaylarıyla seçime katılacağı netlik kazandı. İşbirliği kapsamında Kuşadası’nda CHP ile İYİ Parti’nin kendi adaylarıyla seçime katılmasının sürpriz olarak yorumlanmaması gerektiğini söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Sarı, “Efeler, Söke ve Kuşadası’nda anlaşmaya varılamamıştı. Bu üç ilçemizden sadece Kuşadası’nda ayrı adayla girmemiz gerektiği uygun görülmüş. Sonuç olarak CHP ile partimiz Kuşadası ilçemizde ayrı adaylarla seçime gidilmesi konusunda bir anlaşmaya varmış bulunmaktadırlar. Kuşadası’nda şu an da iki aday adayıyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Kuşadası adayımızı da belirleyerek kamuoyuna duyuracağız” dedi. 

“3 İLÇEMİZDEKİ ADAYLARIMIZ BELLİ OLDU” 

İYİ Parti’ye bırakılan 5 ilçeyle ilgili olarak açıklama yapan Sarı, “Bu bizim beklediğimiz bir sonuçtu. Elbette bize bırakılan bu 5 ilçe ile birlikte başka taleplerimizde vardı ama uzun süren müzakereler sonucunda ortak alınan karar, kamuoyuyla paylaşıldı. Aydın’da hedefimiz, CHP ile işbirliğini sonuç odaklı olarak başarıyla sürdürüp, ortak bir çalışma sağduyusuyla zafer kazanmaktır. Önümüzdeki süreçte belediye meclis üyeleri için de CHP İl Örgütü ve ilçe yönetimleriyle de bir araya gelerek listeler üzerinde istişareler yapacağız. Kuşadası hariç 5 ilçemizde de tek bir karma meclis üyesi listemiz olacak. Şu anda Nazilli, Köşk ve Buharkent’teki adaylarımız resmi olarak duyurulmasa da netlik kazanmış durumdadır. Nazilli’de Kürşat Engin Özcan, Köşk’te Veli Tuna ve Buharkent’te de Yusuf Vural belediye başkan adaylarımız olacaktır. Adayı netlik kazanmayan iki ilçemizden biri olan Kuyucak’ta 1 aday adayımız var, çalışmalarımız sürüyor. İncirliova adayımızsa hafta başında belli olacak” diye konuştu. 


 

Kaynak : aydınyenihaber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat