Şehir tiyatrosu Aydınlılarla buluşuyor

AYDIN 24 SAAT 16 Ocak 2018 20:27
Videoyu Aç Şehir tiyatrosu Aydınlılarla buluşuyor
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl da birbirinden güzel oyunlarla Aydınlılarla buluşturmaya devam ediyor.

Tiyatro 16 Ocak Salı günü "Bir Hayalim Var" adlı kukla oyunuyla Özel Başak Koleji'nde çocukların karşısına çıkacak . 18 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00'de ise Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda "Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun" adlı oyunun prömiyerini gerçekleştirilecek. 
Hatice Meryem'in yazdığı, Halil Uzel'in oyunlaştırıp yönetmenliğini yaptığı "Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun" oyununda sevgiyle kurulmuş ayakta kalma stratejilerini mizahi bir dille aktarılan eş hikâyeleri ele alınıyor. 
"Pusuda" oyunu ve Türk Halk Müziği dinletisiyle "Kültür Kumpanyası"nı tüm Aydınlılarla buluşturacak olan Şehir Tiyatrosu, program kapsamında 23 Ocak Salı günü Karpuzlu Belediye Salonu'nda Karpuzlulu tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. 
Yıl boyunca Aydın'ın ilçelerinde turneye çıkacak olan tiyatro geçen hafta Koçarlılı çocuklarla buluşmuştu. İki seans halinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Koçarlı Hizmet Binası Kültür Merkezi'nde oynanan "Bir Hayalim Var" adlı çocuk oyunu, çocukların büyük beğenisini kazandı. 
Tiyatro oyunuyla keyifli vakit geçiren çocuklar, kendilerini tiyatroyla buluşturan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ettiler.
"Kültür Kumpanyası" ile "Bir Hayalim Var" adlı çocuk oyunu bütün ilçelere dolaşmaya devam edecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat