Sokak hayvanları için ikinci el eşyaları satıyor

AYDIN 24 SAAT 29 Ocak 2018 10:43
Videoyu Aç Sokak hayvanları için ikinci el eşyaları satıyor
A
a

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan emekli Behiçe Onay, ikinci el eşya satarak elde ettiği gelir ile sokak hayvanlarına mama alarak harcıyor.

Didim Merkez Camii önünde açtığı tezgâhta, eş ve dostun verdiği kazak, çorap, atkı gibi ikinci el eşya satarak mahallesinde 50 kedinin bakımını yaptığını belirten Onay, emekli maşının da yarısını harcayarak sokak hayvanları için mama aldığını söyledi.
Vatandaşların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmalarını istediklerini ifade eden Onay, "Mahallemden yaşayan sokak hayvanlarına bakmaya çalışıyorum. Zaman zaman ikinci el eşya satarak sokak hayvanlarına mama alıyorum. Mahallemde 50 kedinin bakımını yapıyorum. Vatandaşlarımızdan biraz duyarlı olmalarını istiyorum. Ben hayvanlarla ilgileniyorum diye tepki gösterenlere de tanık oluyorum. Emekliyim ve duyarlılık göstererek maşımın yarısını da harcayarak sokak hayvanlarına mama alıyorum" diye konuştu.
Onat, apartman sakinlerin özellikle hayvan severlerin sokak kenarın da sokaklarda yaşayan hayvanlar için bir kap su ve yiyecek bırakmalarını istedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat